Zimski sportovi

Zvezda pala u Zagrebu

Goran Markuš • srijeda, 26.11.2008.

Sedmo kolo Panonske lige donijelo nam je senzacionalnu pobjedu Veprova koji su na klizalištu "Velesajam" golom u 58. minuti uzeli vrlo važna nova tri boda koja ih dižu u gornji dio ukupnog poretka. U drugoj večerašnjoj utakmici, posljednji Beostar je stigao do svoje prve pobjede u tekućoj sezoni, a žrtve su bili hokejaši Novog Sad-a…

Prva ovosezonska domaća utakmica donijela je i veliku pobjedu večeras sjajnom Zagrebu. Oštrih startova nije nedostajalo i do kraja utakmice podijeljeno je nevjerojatnih 102 minute kazni od kojih su čak 76 dobili igrači gostujuće Zvezde.

Susret je započeo prilično mirno i nakon dvije završene trećine sve je "mirisalo" na još jedan produžetak i traženje pobjede na penale, no emocije su uradile svoje i grubost koja je započela u 50. minuti doseže svoj vrhunac kada u ogromnoj gužvi pred gostujućim golom netko zahvaća golmana Crvene Zvezde.

7HK Beostar54

Bilo je to dovoljan povod igračima Crvene Zvezde da nahrupe na domaće dečke što rezultira podjelom hrpe kazni od kojih su čak četiri disciplinske, jedna za Zagreb i tri za Zvezdu. Kad su se strasti smirile susret se nastavlja, a domaćini na najbolji način koriste pruženu priliku i na dodavanje Trpimira Piragića Mislav Blagus pogađa suparnički gol za velikih 1:0 i nova tri boda Veprova.

U drugom večerašnjem susretu posljednji Beostar je napokon ubilježio i prvu pobjedu u Panonskoj ligi. Žrtva je bila momčad Novog Sad-a koja trenutno ima velikih financijskih problema u klubu čemu je ovaj poraz i direktna posljedica. Iako su nakon dvije trećine imali samo gol zaostatka u posljednjoj više nisu mogli ozbiljnije parirati domaćinu što rezultira primanjem još jednog gola za konačnih 3:1 Beostara.

Treći susret, onaj između Partizana i Mladosti odgođen je od strane našeg predstavnika u Panonskoj ligi zbog gužve u rasporedu, a datum odigravanja eventualne nadoknade još uvijek nije poznat. Valja napomenuti i kako nova pobjeda Veprove diže s predzadnjeg, sedmog na odlično četvrto mjesto koje ih, ukoliko ga uspiju zadržati, vodi i u playoff lige.

Već ovog petka, 28.11.2008. nastavlja se borba u Panonskoj ligi. U goste vodećem Partizanu odlazi posljednja momčad, HK Beostar dok će Vojvodina kod kuće dočekati šestoplasirani Novi Sad.