Vodeni sportovi

Mladost teško, Jug odličan

Hrvoje Vuković, Vedran Babić, Luka Margan • srijeda, 26.11.2008.

U prvim utakmicama devetog kola Jadranske vaterpolske lige, Jug je u Dubrovniku uvjerljivo svladao Budvansku Rivijeru koja nikako ne može pronaći pravu formu. Šibenčani su bili još raspoloženiji protiv POŠK-a, Primorje je porazilo Koper, Mornar je stradao kod Primorca, a Mladost se spasila u Splitu...

KOPER - PRIMORJE EB 7:17 (1:5, 2:1, 3:5, 1:6)

Jadranska liga, 9. kolo, Koper, Bazen Žusterna

Koper: Grzentič, Kavčić, Andraž Verač, Berce, Blaž Verač 1, Kancijanić 1, Galič 1, Bukovac 3, Turina, Černeka, Crnica, Smolnik 1, trener: Cetin

Vezane vijesti

Primorje EB: Križanec, Glavan 3, Car, Krapić 2, Pavlović 1, Frajman, Tiškivski 2, Brala 1, Vrlić 4, Barač 2, Beltrame, Bratić 1, Jurišić, Krizman 1, trener: Roje

Igrač više: Koper 4/7, Primorje EB 5/7
Peterci: Koper 0/2, Primorje EB -
Suci: Tomić (Zagreb), Margeta (Kranj)

Nakon ne baš uspješnog nastupa protiv Posillipa u Kupu LEN, vaterpolisti Primorja svoj su bijes iskalili na slovenskom Koperu. Gosti su očekivano otišli kući s dva boda, a takav razvoj događaja nagovijestila je prva četvrtina koju su Riječani dobili s uvjerljivih 1:5. Do poluvremena, Koper smanjuje na minus tri (3:6), no to je bilo sve od Slovenaca.

Izabranici Zorana Roje maksimalno su se uozbiljili u posljednje dvije četvrtine, okončavši utakmicu sa deset razlike u svoju korist (7:17). Najprecizniji u redovima Primorja bili su Vrlić sa četiri i Glavan sa tri pogotka. Utakmica protiv Slovenaca ujedno je poslužila Riječanima i kao dobra provjera za nadolazeći okršaj protiv vrlo jakog Primorca u Kotoru ovog vikenda.

PRIMORAC - MORNAR BS 14:3 (4:2, 5:1, 4:0, 1:0)

Jadranska liga, 9. kolo, Kotor, Bazen SRC 'Nikša Bućin'

Primorac: Radić, Dr. Brguljan 1, Crepulja 1, Petrović, Steinmetz, Da. Brguljan 1, Kiss 2, Pasković 3, Pavlović 2, Čučković, Drašković 1, Šetka, Milić 3, U. Brguljan. Trener: Ranko Perović.

Mornar BS: Brzica, Burić, Marinić - Kragić, Čorušić 1, Mataić, Zeljak 1, Rajčić, Vojković, Kalebić, Krnić, Križanović, Kovačić, Ban 1, Bebić. Trener: Joško Kreković.

Igrač više: Primorac 6/12, Mornar BS 1/5.

Peterci: Primorac 1/1, Mornar BS 1/1.

Suci: Curić (Dubrovnik), Goreta (Šibenik).

Iako su u Kotor kod prvaka Crne Gore stigli bez ikakvog opterećenja ili rezultatskog imperativa, vaterpolisti splitskog Mornara nisu se proslavili. Čini se kako je prva utakmica osmine finala LEN Kupa protiv moskovskog Dinama prije nekoliko dana uzela svoj danak, pa su Splićani bili (pre)lak zalogaj za Primorac.

Domaćini su dominirali od prvog do zadnjeg sučevog zvižduka, a Mornaru baš i ne služi na čast da u posljednjih čak 18 minuta igre nije postigao pogodak. U redovima Kotorana Pasković i Milić su zabili po tri pogotka, dok su se na suprotnoj strani u strijelce upisali Čorušić, Zeljak i Ban.

MEDVEŠČAK – JADRAN HN 4:14 (1:3, 2:2, 1:2, 0:7)

Jadranska liga, 9.kolo, zagreb, Bazen u Utrinama

Medveščak: Selem, Burić, Milaković, Čule, Lugović 1, Benić 3, L. Kolar, Perković, Vegar, F. Kolar, Ćuk, Blažević, Farkaš, Geratović, trener: Golubić

Jadran HN: Ščepanović, Sekulić, Graham 1, Elez 1, Vukčević 1, Radović 3, Jelača, Gojković 1, Ivović 5, Pejaković, Premuš 1, Klikovac 1, Perčinić, Vrbica, trener: Mustur

Suci: Košir (Kranj) Laginja (Koper)

Već i uoči susreta Medveščaka i Jadrana bilo je jasno kako će bodovi otploviti u Herceg Novi, a crnogorski vaterpolisti to su samo potvrdili u bazenu. "Medvjedi"su ipak prvi poveli, no nakon tih 1:0, gosti preokreću rezultat u svoju korist i više ne ispuštaju prednost do kraja utakmice. Istina, domaćin se vrlo dobro držao dok je imao snage i sredinom treće četvrtine Medveščak je imao minimalan zaostatak (4:5), da bi potom Jadran ubacio u višu brzinu i zagrebačka momčad više nije uspjela zatresti Šćepanovićevu mrežu.

Konačnih 4:14 možda je ipak prevelika razlika za prikazano u bazenu, no slaba je to utjeha Medvjedima kod kojih je tri od njihova četiri pogotka postigao Benić. kod gostiju, najbolji Ivović sa pet golova.

JUG CO – BUDVANSKA RIVIJERA 8:3 (1:2, 2:0, 3:0, 2:1)

Jadranska liga, 9.kolo, Dubrovnik, Bazen u Gružu

Jug CO: Vićan (11 obrana), Vranješ 1, Bošković, Azevedo 2, Joković 1, Smodlaka, Marković, Bušlje 1, Ivan Sukno, Dobud, Drobac, Obradović 1, Seman, Sandro Sukno 2, trener: Fatović

Budvanska Rivijera: Šefik (12 obrana), Trajković, Ćirić, Danilović, Gak 2, Tičić 1, Barba, Uskoković, Aoyagi, Gor Nagy, Vukić, Franičević, Todorović, Milanović, trener: Đuho

Igrač više: Jug CO 4/9, Budvanska R. 3/7
Peterci: Jug CO -, Budvanska R. 0/1
Suci: Franulović (Rijeka), Rajević (Kotor)

Tijesan poraz Crnogoraca u Zagrebu prošlog vikenda u Euroligi dao je naslutiti kako Budvanska Rivijera ulazi u formu, no izabranici Veselina Đuhe u Gružu nisu imali previše razloga za zadovoljstvo. Sve dobro gosti su napravili u prvoj četvrtini kada su poveli sa 0:2, a sve ostalo u potpunosti je pripalo domaćim vaterpolistima.

Jugov odgovor na 0:2 bio je silovit. Dubrovčani su napravili seriju od 6:0 i tako uoči posljednjih osam minuta praktički osigurali pobjedu. Crnogorci su smanjili na 6:3 preko Gaka da bi potom Azevedo i joković postavili konačnih 8:3 za Jug. Sa po dva pogotka u pobjedi Dubrovčana sudjelovali su Azevedoi Sandro Sukno.

Šibenik se lako obračunao s POŠK-om, a kompletni izvještaj s te utakmice možete pronaći s desne strane.

JADRAN (ST) – MLADOST 4:6 (3:0, 0:1, 1:2, 0:3)

Jadranska liga, 9. kolo, Split, Bazen u Poljudu

Jadran (ST): Škiljo, Čorvilo, Jelavić, Delaš 2, Bezić 1, Brnas, Milardović, Maras, Kuzmanić, Perić 1, Banovac, Tomašević, Vlaić, Pleić, trener: Mate Jurčević

Mladost: Pavić, Burić , Babić, Vrdoljak 2, Paškvalin, Franković, Herceg 2, Martinić, Karač 1, Muslim, Hinić 1, Buljubašić, Živković, Lončar, trener: Ozren Bonačić

Igrač više: Jadran ST 0/3, Mladost 1/7
Peterci: Jadran ST -, Mladost -
Suci: Prančić (Split), Savinović (Dubrovnik)

Žapci su uspjeli upisati novu pobjedu u ovom natjecanju te su se pritom dobrano namučili. Domaćini su već u prvoj četvrtini poveli s visokih 3:0 i na taj način dali do znanja da će biti tvrd orah. U drugoj su četvrtini izabranici Ozrena Bonačića uspjeli smanjiti rezultat i vratiti se u igru. Treća je četvrtina također pripala gostima iz Zagreba te se očekivala neizvjesna završnica.

Ipak, do iznenađenja nije došlo jer je Mladost u posljednjoj četvrtini opravdala status favorita. Istaknuli su se Hrvoje Herceg i kapetan momčadi Zdeslav Vrdoljak. Oba igrača postigla su po dva pogotka, dok je to uspjelo i igraču domaće momčadi, Ivanu Delašu.