Repeša juri dalje

Ivor Krapac • četvrtak, 27.11.2008.

Rimska Lottomatica hrvatskog izbornika Jasmina Repeše upisala je četvrtu ovosezonsku pobjedu u skupini C Eurolige. Lottomatica je u svojoj dvorani nadjačala Fenerbahce Ülker i sada je, s obzirom na poraz Tau Ceramice od Joventuta, sama na vrhu ljestvice. Union Olimpija pomaknula se s nule...

Lottomatica i Fener su u susret u rimskoj Palalottomatici ušli s omjerom 3-1, a do četvrte pobjede Repešina momčad stigla je sa 76:67. Prilično izjednačenu utakmicu domaći su prelomili tek u posljednje dvije minute. U završnicu su ušli s tijesnim vodstvom od 70:67, da bi u nastavku Hutson i Bečirovič obavili posao u napadu, a obrana ostavila goste iz Istanbula bez poena za novi veliki korak u borbi za Top 16.

Hutson je s 26 poena bio daleko najbolji u Repešinoj momčadi, dok je goste s 21 poenom i 14 skokova vodio Mirsad Turkcan. Gordan Giriček je i dalje ozlijeđen, ni ovog puta nije bio u sastavu.

Vezane vijesti

Neuobičajeno efikasnu euroligašku utakmicu vidjeli su gledatelji u Badaloni. Domaći Joventut je u španjolskom ogledu sa 105:100 nadjačao Tau Ceramicu, nanijevši momčadi Duška Ivanovića drugi uzastopni poraz u ovom natjecanju - podsjetimo, pretprošlog tjedna su kod kuće pali protiv Lottomatice.

Joventut je najvažniji dio posla obavio u drugoj i trećoj četvrtini. U drugoj su serijom od 14:0 i s ukupnih 36:17 u tih deset minuta odmaknuli do 51:43 na 15-minutnom predahu u svlačionici, dok su u trećoj dionici nastavili u sličnom stilu i povećali prednost na 84:69 uoči završnih deset minuta. Tau je u završnici na krilima Teletovića stigao smanjiti na 100:97 dvije minute do kraja, no domaći su ipak izdržali.

Najefikasniji igrači pobjedničke momčadi bili su Hernandez-Sonseca (24 poena, 10 skokova) i Mallet (17 poena, četiri asistencije), dok je goste iz Vitorije s 23 poena i pet skokova vodio Tiago Splitter. Stanko Barać ostao je na klupi svih 40 minuta.

Union Olimpija proslavila je prvu ovosezonsku pobjedu u ovom natjecanju. Ljubljančani su u Tivoliju sa 77:69 nadjačali berlinsku Albu, najavivši gostima da ih čeka težak posao već u prvih 10 minuta, s 28:19 na kraju tog dijela igre. U nastavku je prednost još rasla, a nakon 60:44 na kraju treće četvrtine, bilo je izvjesno da Albi više nema povratka.

Ljubljančane je s 19 poena vodio Miha Zupan, a Damjan Rudež ubilježio je pet poena, po jedan skok i asistenciju za 11 minuta u igri. Berlinskoj momčadi nije pomoglo 19 poena i šest skokova Rashada Wrighta, ni 15 poena Ansua Sesaya.