Tko čeka, taj dočeka

Vedran Babić • četvrtak, 27.11.2008.

Nakon četiri poraza momčad Armani Jeansa napokon je ostvarila prvu pobjedu u Euroligi ove sezone. U neizvjesnoj završnici porazili su grčki Panionios 77:73...

"Napokon!", uzviknuo je vjerojatno svaki navijač ovog talijanskog kluba nakon pobjede nad Panioniosom. U prošlom je kolu Armani Jeans u posljednjem napadu izgubio u Madridu, a kolo prije toga je prokockao prednost od 23 koša protiv Partizana u Pioniru. Ovoga puta ništa nije stalo između njih i prvog trijumfa.

U očekivano tvrdoj utakmici Panionios je polovicom druge četvrtine imao deset koševa viška (30:20), ali je na odmor otišao tek s 38:36. Do 28. minute utakmice sve je išlo kao podmazano za Grke. Kontrolirali su utakmicu i imali zalihu od 56:51, da bi onda domaćini napravili seriju 11-0 i s prednošću od plus šest ušli u zadnju dionicu.

Kao najveći tragičari gostujuće momčadi pokazali su se Ioannis Kalampokis i Lonny Baxter. Kalampokis je pri rezultatu 73:72 za Panionios u 39. minuti izgubio loptu, a u idućem je napadu Baxter promašio polaganje i to je bilo dovoljno "poklona" za domaćine, koji su riješili utakmicu u svoju korist.

David Hawkins je ubacio 18 koševa, a Mason Rocca 16 uz deset skokova za Armani, dok je u redovima Panioniosa najefikasniji bio Aaron Miles sa 16 poena i pet asistencija. Baxter je unatoč ključnom promašaju odigrao zapaženu rolu (15 koševa, 12 skokova).