Zapaženi Baždarić i Banić

Branko Barić • nedjelja, 30.11.2008.

Među nedjeljnjim susretima 11. kola španjolske ACB lige najzvučniji par je bio onaj između Pamese i Tau Ceramice. No od derbija na koncu nije ostalo niti "d", budući da su gosti to lakše od očekivanog priveli kraju. Treba istaknuti nove odlične partije Marka Banića i Marina Baždarića...

Neven Spahija nadao se pobjedi protiv svoje bivše momčadi, no gosti nisu imali milosti i već u trećoj četvrtini rješavaju pitanje pobjednika. Igor Rakočević ubacio je 22 poena, Tiago Splitter 20 uz sedam skokova, Mirza Teletović 19, Pete Mickael 16, a svi oni razigrani su od strane sjajnog Pabla Prigionia koji je skupio devet asistencija. Stanko Barać je u pobjedi svojih 91:73 sudjelovao s dva skoka i četiri osobne pogreške, bez postignutog poena. Ruben Douglas predvodio je poražene s 14 poena, dok je Shammond Williams ubacio 12.

Bilbao je s uvjerljivih 82:67 svladao Murciju, a Marko Banić ponovno je pružio dobru partiju. Zadranin je za 26 minuta provedenih na parketu ubacio 15 poena (šut iz igre 7/11) uz sedam skokova, dok njegov suigrač Drago Pašalić nije ulazio u igru. Dobar je bio i naš trojac u Menorci - Marino Baždarić je zabio 17 poena uz dva skoka, tri asistencije i dvije osvojene lopte, Mario Stojić devet poena uz tri dodavanja, a Damir Markota je dodao sedam poena od čega dvije vezane trice za bijeg svoje momčadi na osjetniju razliku. Menorca je na koncu svladala Manresu rezultatom 83:67.

Najdramatičniji nedjeljni dvoboj bio je onaj između Gran Canarije i Cajasola kojeg su domaćini nakon dva produžetka dobili sa 104:92. Melvin Sanders ubacio je 22, a Carl English 19 poena za pobjednike, dok je kod gostiju najefikasniji bio Tyrone Ellis s 24 poena. Nije lako bilo niti Unicaji koja je bez Cabezasa, Haslipa, Bernija i Gabriela u gostima svladala Estudiantes s 82:78. Omar Cook postigao je 17 poena uz pet asistencija, a pratio ga je Thomas Kelati s poenom manje.