Savršen učinak domaćina

Goran Markuš • ponedjeljak, 01.12.2008.

Odigrano je i deseto kolo 1. Dukat HRL u kojem je svih šest domaćina stiglo do nova dva boda, a zasigurno najsenzacionalnija pobjeda je ona Gorice koja je po prvi puta ove sezone nakon ogleda sa Buzetom bogatija za dva vrlo važna boda...

Početak susreta u velikogoričkoj dvorani nalikovao je svim susretima ove sezone savršenog Buzeta koji je i jučer već na samom startu otišao na solidnih 1:5. Međutim, domaćini tada rade nešto što je malo klubova uspjelo ove sezone - 5:0 serijom preuzimaju vodstvo i u posljednjih deset minuta apsolutno dominiraju terenom što rezultira sa solidnih šest golova prednosti nakon prvih 30 minuta igre.

Pritisak gostiju i želja za novom pobjedom Buzeta bila je itekako vidljiva u nastavku što rezultira prvo smanjenjem na samo gol zaostatka, a nakon oporavka Goričana i izjednačenjem samo dvije minute prije kraja susreta. Iako bi mnogi u taj tren velike novce stavili na Buzet domaćini su bili ti koji su samu završnicu odigrali čvršće i sigurnije te novim golom stigli do senzacionalne pobjede kojom se probijaju na odličnu petu poziciju u ukupnom poretku lige.

Novom, sigurnom, petom domaćom pobjedom Crikvenica se boljom gol-razlikom probila na odlično drugo mjesto u ukupnom poretku 1. Dukat HRL. Iako su se gosti nakon uvodnih 3:0 domaćina uspjeli posložiti i približiti na dva gola zaostatka Crikveničani rade 5:0 seriju nakon čega rutinskom igrom čuvaju velikih osam golova prednosti nakon prvih 30 minuta igre.

Niti drugo poluvrijeme Đakovo nije uspjelo ozbiljnije priprijetiti odličnim domaćinima koji su, naprotiv, u nekoliko navrata otišli i preko deset golova razlike da bi susret rutinski priveli kraju rezultatom 29:20 u svoju korist.

U vrlo zanimljivom ogledu Solin je uspio svladati Kaštelu, no samo dva gola "viška" nisu im bila dovoljna za ostanak na drugom mjestu u ukupnom poretku s kojeg ih je odličnom subotnjom predstavom zbacila Crikvenica. S druge strane, novi poraz Kaštele je stajao pada s pete na još uvijek solidnu sedmu poziciju.

Vrlo neizvjesno bilo je i u Zadru gdje su domaćini u samoj završnici osigurali nova vrlo važna tri boda nanijevši treći uzastopni poraz gostujućoj Areni Jadrograd. Nakon desetog kola istarska Arena, koja je ne tako davno bila prvi pratitelj vodećeg Buzeta, sada se nalazi na tek desetom mjestu dok je Zadar novom pobjedom zadržao svoju odličnu, četvrtu poziciju.

Iako u gostima nemaju niti jedan osvojen bod rukometaši Županje protiv Trogira su stigli do pete domaće pobjede skočivši na odlično šesto mjesto u ukupnom poretku. Nova žrtva bio je uvjerljivo posljednji Trogir koji nakon deset odigranih kola ima samo četiri osvojena boda (jedna pobjeda i dva izjednačenja).

Nakon susreta kod Preloga rukometaši Slatine se po šesti puta ove sezone sa gostovanja vraćaju bez osvojenog boda. Tako je bez većih problema Prelog stigao do vrlo važne četvrte ovosezonske pobjede kojom je konačno prekinuo veliki negativni niz od pet uzastopnih poraza popevši se na deveto mjesto u ukupnom poretku 1. Dukat HRL.