Vodeni sportovi

Kolo Živković i Majlat

Marko Kljaić • ponedjeljak, 01.12.2008.

Drugo kolo Prvenstva Hrvatske za žene obilježile su vrlo raspoložene Antonia Živković i Katarina Majlat. Živković je s devet pogodaka predvodila Viktoriju u pobjedi nad Jugom 14:6. Bura je predvođena Katarinom Majlat porazila Primorje u Rijeci rezultatom 10:14. U Zagrebu je Mladost bila bolja od Delfina 5:2.

Viktoria je vrlo uvjerljivo odigrala susret s Jugom u domaćem bazenu. Prvu četvrtinu su dobile sa samo jednim pogotkom prednosti - 2:1. Nakon toga su Šibenčanke ubacile u višu brzinu i jednostavno pomele svoje protivnice. Već spomenuta Antonia Živković s impresivnih devet pogodaka apsolutno je prvo ime ovog susreta. Viktoria je upisala prvu pobjedu u prvenstvu, dok je Jug i drugi puta poražen.

Mladost je i u drugom susretu upisala pobjedu. U Zagrebu je gostovala ekipa Delfina. Gošće su se dobro držale u prve dvije četvrtine i na polovici susreta zaostajale su samo za jedan pogodak. Zagrepčanke nakon toga polako povećavaju prednost i na kraju slave s tri pogotka - 5:2. Sedam različitih igračica upisalo se u listu strijelaca na ovom susretu.

Prvakinje su pokazale da će i ove sezone biti glavni konkurent za naslov. S visokih 14:10 slavile su u gostima u Rijeci. Primorje je nakon prve dvije četvrtine zaostaje za čak tri pogotka. U trećoj dionici uspjele su Riječanke smanjiti zaostatak, ali su gošće s 5:3 u posljednjoj četvrtini pokazale da su puno bolja ekipa. Prvo ime susreta uje bila Katarina Majlat sa šest pogodaka. Miljković je s četiri bila najpreciznija kod domaće ekipe.

Prvenstvo Hrvatske za žene, 2. kolo: Mladost - Delfin 5:2 (1:0, 1:1, 1:0, 2:1); Viktoria – Jug 14:6 (2:1, 4:1, 4:2, 4:2); Primorje - Bura 10:14 (2:4, 1:2, 4:3; 3:5).