Na vrhu ponovno tijesno

Goran Markuš • četvrtak, 04.12.2008.

Novim pobjedama Panathinaikos i Barcelona ponovno su se pridružili Sieni te sa pet pobjeda i jednim porazom uvjerljivo predvode ostatak društva u euroligaškoj skupini B...

Iako je Žalgiris večeras predvođen sjajnim Pauliusom Jankunasom (21 poen, 13 skokova) utakmicu otvorio sasvim solidno gosti na leđima odličnog Šarunasa Jasikevičiusa (15 poena) ipak zaustavljaju domaćine na samo 13 poena ostvarivši solidnih +9 nakon uvodnih deset minuta.

Drugu četvrtinu na leđima Nikole Pekovića (13 poena, 8 skokova) i Dimitrisa Diamantidisa (7 poena) gosti odlaze na ogromnih +14, a čvrstu obranu koju postavljaju u nastavku domaćini jednostavno nisu mogli svladati upisavši tako i svoj šesti uzastopni poraz u Euroligi.

Vezane vijesti

Iako ponajviše zahvaljujući sjajnom Danielu Santiagu (20 poena) i Davidu Andersenu (16 poena, 8 skokova) Barcelona puno bolje otvara susret i na poluvrijeme odlazi sa solidnih sedam poena prednosti u nastavku veteran Cyril Julian (18 poena, 7 skokova) igra sjajno, a košem Michela Morandaisa (8 poena, 3 ukradene lopte) Žalgiris dolazi do izjednačenja kod rezultata 49:49.

Međutim, koš Juana Carlosa Navarra (13 poena, 6 asistencija) vraća prednost Barceloni, a 18:2 serija između treće i četvrte četvrtine riješila je sva pitanja oko pobjednika u večerašnjem susretu. Iako je konačnih +23 možda previše činjenica je da je Barcelona još uvijek daleko snažnija od Nancya kojemu je ovo ujedno i peti ovosezonski euroligaški poraz.