Vodeni sportovi

Šibenik i Primorje uz bok Jugu i Mladosti

Antonija Pavlić • petak, 05.12.2008.

Plasman u završnicu kupa RH izborili su Šibenik NCP i Primorje EB, a u Zagrebu ih već očekuju Jug CO i Mladost. Šibenik u svojoj skupini nije imao problema s Jadranom, POŠK-om i Dinamo Ghetaldusom, dok je Primorje nastup na završnici izborilo tek pobjedom protiv Mornara u posljednjem kolu...

U Splitskoj skupini Mornar BS nije uspio nadjačati riječko Primorje trenera Mladena Roje te je tako propustio plasirati se u krug najbolje četiri momčadi u kupu Hrvatske. Primorje je susret otvorilo solidno, na poluvremenu su imali minimalnu prednost od 3:2 da bi Mornar u trećoj četvrtini uspio izjednačiti na 4:4. Riječani ipak u posljednjoj dionici preko Vrlića i Tišikovskog povisuju rezultat na 5:7, prednost koja je Mornaru do kraja susreta bila nedostižna.

Šibenik je u svojoj skupini na domaćem terenu plasman na završnicu izborio već pobjedom nad POŠK-om, a danas ga je čekala limitirana drugoligaška momčad Dinamo Ghetaludsa. Dinamo je iz sastava izbacio neke standardne igrače i ubacio mladiće, kako bi isprobao sve igrače u momčadi. Iz sadržaja utakmice možemo izdvojiti samo najefikasnijeg aktera, bio je to Šibenčanin Josip Šutalo koji je u mrežu Ghetaludsa "šutnuo" devet zgoditaka.

U posljednjoj utakmici skupine splitski Jadran je protiv POŠK-a, koji je tek protiv drugoligaša Ghetaludsa u kupu uspio ostvariti prvu ovosezonsku pobjedu, uspio napraviti sedam pogodaka razlike te se tako s pobjedom oprostio od daljnjeg natjecanja u kupu. Najbolji strijelci bili s POŠK-ovac Toni Barbarić i Splićanin Ivan Perić, obojica s tri pogotka.