Nantes
Nantes 2:1 Lyon
Lyon

Maja Giljanović • subota, 06.12.2008.

Posvemašnju dosadu iz prvog poluvremena utakmice između Nantesa i Lyona ubacivanjem je našeg Ivana Klasnića razbio trener Kanarinaca Elie Baup. Hrvatski je napadač u pola sata koliko je proveo na terenu la Beaujoirea najprije izjednačio, a potom zabio i za velikih 2:1 protiv godinama neprikosnovenog Lyona...

28-godišnjeg je hrvatskog reprezentativca Baup večeras najprije ostavio van 11, ali s obzirom da je Nantes u drugo poluvrijeme ušao s golom zaostatka - Piquionne je u 42. minuti nakon slobodnog udarca Kallströma utrpao od vratara Alonza točno njemu na šut pokraj statične Nantesove obrane ostavljenu loptu - čak je dugo i čekao dok ga napokon nije uveo u 60. minuti.

Klasnić se niti minutu nakon što je zamijenio Moulleca našao na pravom mjestu nakon Llorisove obrane De Freitasovog udarca i postigao toliko od svih - njega samog, trenera mu i suigrača te navijača i Nantesa i nas u Hrvatskoj - priželjkivani prvijenac u Le Championnatu.

Ubojitom strijelcu koji je u St. Pauliju u četiri sezone postigao 26 golova, a u Werderu u sedam 49, prvi je gol u novom dresu stigao u 13. ovosezonskom nastupu nakon sve glasnijih "brundanja" lokalnih medija.

A da ih posve ušutka, Klasnić se pobrinuo u 88. minuti kada je Llorisa nadmudrio iz jedanaesterca - koga briga u Nantesu da se prekršaj Gassame na Bagayoku dogodio van šesnaesterca, ali ga je slabi sudac Ledentu, koji je u prvom poluvremenu propustio svirati eklatantni penal Crisa, dosudio.

Prvi je ovo put ove sezone da su Lavovi prvi zabili na gostovanjima, a ostali bez bodova - četiri puta su, naime, pobijedili.

Lyon je oslabljen neigranjem među ostalima i Benzeme i Juninha i treći tjedan zaredom ostao bez pobjede. Zadnji su put slavili još sredinom studenog protiv Bordeauxa, a nakon toga izgubili od PSG-a u Parizu i protiv davljenika Valenciennesa odigrali samo mršavih 0:0 na Gerlandu u prošlom kolu.

Marseille im je sada za petama - samo su tri boda razlike - a Nantes večeras heroja Klasnića je nakon druge pobjede u nizu (Le Havre su u gostima svladali prošli tjedan) 16. sa šest bodova prednosti ispred upravo Le Havrea koji je prvi ispod crte sa samo 12 osvojenih bodova.