Pokrivača spasio zvižduk suca

Maja Giljanović • nedjelja, 07.12.2008.

Sochaux je samo diskutabilna odluka suca Kalta spriječila da na Louisu II Monaca naših Darija Šimića, Jerka Leke i Nikole Pokrivača ostvari svoju prvu gostujuću pobjedu u sezoni...

U prvoj je, naime, minuti sudačke nadoknade na gostovanju Sochauxa u Monte Carlu Privat zabio za 2:1, ali je treći ovosezonski gol 19-godišnjaka poništio sudac zbog navodnog prekršaja na našem Pokrivaču.

Monaco u čijih su prvih 11 zaigrali i Pokrivač i Šimić, dok je Leku trener Ricardo ostavio svih 90 minuta na klupi dočekao jeSochaux u sjajnoj atmosferi nakon dvije prvenstvene pobjede zaredom protiv Le Mansa i Auxerrea.

Sochaux je s druge strane zadnji put pobijedio (Le Mans) prije mjesec dana u 13. kolu, a ovo im je večeras treći remi u nizu kojim su, međutim, zaslužili mini-skok na 18. mjesto. Saint-Etienne im bježi četiri boda.

Gosti su poveli u 9. minuti golom Santosa, a za podjelu bodova zaslužan je Alonso koji je svojim trećim golom sezone - u akciji je sudjelovao i Pokrivač - probivši Richerta izjednačio u 20. minuti.

Monaco je u drugom dijelu spašavao živu glavu. Briljirao je Lilianov rođak Yohann Thuram-Ulien - 20-godišnjak je u 54. sjajnom paradom zaustavio volej Pitaua, a u 90. je 31-godišnjakov udarac skrenuo u stativu.

Lorient je na svom Yves Allainmatu Nancy slomio golom Gameira u 85. minuti, a Auxerre će žaliti za stativom Quercije u 19. minuti gostovanja u Grenobleu.