Inter gazi sve pred sobom

Ivana Spahija • subota, 06.12.2008.

Niti Lazio nije uspio ostvariti gotovo "nemoguću misiju" u Serie A i stati na rep vodećem Interu koji gazi prema četvrtom uzastopnom Scudettu. Crno-plavi su u susretu 15. kola Serie A na rimskom Olimpicu domaćine počastili s tri pogotka i nastavili put prema naslovu prvaka. Na gostujućem terenu uspješna je bila i Roma, koja je s minimalnih 1:0 svladala Chievo i tako potvrdila početak izlaska iz krize...

Unatoč velikim najavama i formaciji s čak tri napadača, Lazio je ipak na svom Olimpicu kapitulirao ispred Intera. Otvorena igra Nebesko-plavih omogućila je vodećoj momčadi prvenstva da s lakoćom izigra domaću obranu i vratara Carriza počasti s tri pogotka u njegovoj mreži. Inter je dobrom predstavom na rimskom Olimpicu nadigrao Lazio i rezultatom 3:0 uzeo nova tri boda te zacementirao prvo mjesto na ljestvici.

Početak utakmice bio je odličan za goste iz Milana, a obrana Lazija kapitulirala je već u drugoj minuti. Muntari je s lijeve strane ubacio za Ibrahimovića koji nije stigao do te lopte, ali se na pravom mjestu našao Samuel i pospremio je u mrežu domaćina za vodstvo Intera od 1:0.

Taj pogodak djelovao je kao pozitivan šok na momčad Lazija koja se probudila i krenula po izjednačenje. De Silvestri je u 17. minuti s ruba prostora pokušao iznenaditi Julia Cesara, ali je njegov udarac zaustavio Maxwell. Domaćini su vratima Intera ponovno zaprijetili u 30. minuti, Pandev je odlično prošao gostujuću obranu i ubacio idealnu loptu za Zaratea, ali se Argentinac nije snašao i uputio je vrlo loš udarac prema vratima Intera.

Domaćin je pri kraju prvog dijela, točnije u 45. minuti, ipak uspio postići pogodak, no u vlastitu mrežu. Maicon je s desne strane ubacio loptu u sredinu, a Diakite nesretno matirao vlastitog vratara za vodstvo Intera od 2:0. Vodeća momčad prvenstva je nastavila silovito i u drugom poluvremenu te je u 55. minuti došla i do trećeg pogotka. Cambiasso je izveo slobodan udarac, a najviši u skoku bio je Ibrahimović koji je glavom pronašao put do mreže Lazija za velikih 3:0 Intera.

U 58. minuti je Kolarov iz slobodnog udarca uspio zatresti mrežu Julia Cesara, ali je sudac poništio pogodak jer nije dao znak za izvođenje udarca. Kolarov je iz drugog pokušaja pogodio živi zid Intera i tako propustio priliku domaćinima donijeti barem utješni pogodak. Domaćini su ponovno zaprijetili i u 70. minuti, Zarate je iz igre izbacio trojicu braniča Intera i uputio dobar udarac prema vratima, ali je dobro reagirao i Julio Cesar i sačuvao mrežu Intera. Crno-plavi se s tri nova boda u džepu i dalje uvjerljivo nalaze na prvom mjestu, s devet bodova ispred drugoplasiranog Juventusa, koji ima i utakmicu manje.

U drugoj utakmici dana, Roma je u gostima došla do pobjede nad fenjerašem Chievom. Iako su sva tri boda u Veroni Vukovi uzeli s minimalnom pobjedom od 1:0, solidnom igrom pokazali su da se polako vraćaju na staze stare slave. Sva tri boda Romi donio je Jeremy Menez pogotkom u 69. minuti susreta, ali je domaćine od prave katastrofe spasio raspoloženi vratar Sorrentino. Roma se ovom pobjedom uzdigla na 12. mjesto na ljestvici, sa samo četiri boda zaostatka za pozicijom koja vodi u Ligu prvaka.

Prvo poluvrijeme proteklo je bez pogodaka iako je Roma krenula silovito od samog početka. Menez je već u devetoj minuti mogao goste dovesti u vodstvo, ali je njegov udarac s ruba prostora odlično obranio Sorrentino. Domaći je vratar odlično reagirao i na pokušaj Brighija u 25. minuti susreta.

Niti u drugom dijelu nije bilo puno drugačije, svoje su udarce isprobali Perrotta, Totti, Mexes i Riise, ali je raspoloženi Sorrentino u svakoj od tih situacija bio na visini zadatka. Vratar Chieva nije mogao ništa u akciji koja je odlučila pobjednika, a koja se odigrala u 69. minuti. De Rossi je izvana glavom loptu poslao do Meneza, koji je nevjerojatnim pogotkom zatresao mrežu šokiranog Chieva za vodstvo Rome od 1:0. Gosti iz Rima su u 85. minuti ostali i s igračem manje zbog crvenog kartona Brighija, ali su ipak sačuvali netaknutu mrežu i na kraju odnijeli sva tri boda.