Borik nastavlja domaći niz nepobjedivosti

Martina Oštrić • nedjelja, 07.12.2008.

Košarkaši Borika-Puntamike u Jazinama su dočekali devetoplasiranu momčad lige, sinjski Alkar, pri čemu su upisali petu pobjedu. Gosti su ispraćeni rezultatom 82:63...

Prva četvrtina donosi dosta izjednačenu utakmicu. Igralo se koš za košem, a do prvog većeg vodstva od pet poena domaći dolaze tek u posljednjoj minuti četvrtine koja završava rezultatom 22:17.

Post koševa na početku druge četvrtine u 13. minuti prekida Roko Čiklić. Premda obje momčadi na terenu izgledaju pomalo nervozno, u 14. minuti Borik uzima stvar u svoje ruke te povećava vodstvo na 11 poena razlike. Dvoznamenkasta razlika ohrabrila je domaće, pa se +11 povećavalo i do +17. Ipak, gosti uspjevaju smanjiti te se na poluvrijeme odlazi rezultatom 42:31.

U drugom dijelu utakmice Puntamičani nastavljaju gdje su stali prije odmora - povećavaju vodstvo koje pri kraju četvrtine iznosi i +20. "Opterećeni" visokim vodstvom domaći se igrači opuštaju, što gosti ipak nedovoljno koriste, pa se na posljednji dvominutni odmor odlazi rezultatom 61:44.

U posljednjih deset minuta, kao i na početku utakmice, opet se igralo koš za košem, s razlikom što su domaćini održavali prednost od dvadeset koševa razlike. Gosti su deficit uspjeli smanjiti samo za jedan poen, no kući se vraćaju sa novim, šestim porazom ove sezone.

Gostujuće igrače sa 11 poena predvodili su Nikola Gaurina i Slavko Modrić, dok su u domaćim redovima najučinkovitiji bili Roko Čiklić sa 22, te Marko Žorž sa 17 poena i stopostotnim učinkom.