Šibenik se osladio u Rijeci

Ivana Jurica • subota, 06.12.2008.

Košarkaši Šibenika su na teškom terenu u Rijeci stigli do prvog ovosezonskog slavlja u gostima. Šestu prvenstvenu pobjedu upisali su protiv Kvarnera rezultatom 91:78. Do pobjede ih je vodio odlični Ivan Mimica s 29 koševa...

Šibenčani susret otvaraju vodstvom nakon koša Mira Bilana. Domaći košarkaši tek kratkotrajno vode, nakon trice Velčića kod 3:2, te nakon koševa Spahije i Pilepića za 7:4. Koševima Filipovića i Bilana momčad Zorana Kalpića dolazi do prednosti koju ne ispušta do kraja utakmice. Tricom Bilobrka Šibenik već sredinom prve četvrtine ima pet koševa prednosti (16:9), a prednost do isteka prvih deset minuta raste na plus devet (26:17).

Već u 11. minuti Šibenik je Riječanima pobjegao na 14 koševa prednosti (17:31). Spahija s dvije trice smanjuje na minus šest (27:33), ali Mimica i Petković uzvraćaju na isti način i prednost je ponovno okruglih deset poena (29:39). Serijom od 7:0 prije odlaska na odmor Šibenčani dolaze i do +15 (46:31). Velčić u posljednjoj minuti postiže tricu za konačnih 36:49 na kraju prvog poluvremena.

I treća četvrtina prolazi u dominaciji gostujućih košarkaša. Prednost je stalno iznosila 15-ak koševa, a nakon polaganja Bilobrka u 25. minuti i +18 (42:60). U posljednjih deset minuta Šibenik ulazi s okruglih 20 koševa prednosti (51:71) nakon koša Jure Rončevića.

Košem mladog Vrlike gosti sredinom posljednje četvrtine imaju i +23 (60:83), ali Pilepić tricom smanjuje na 20. U zadnjoj minuti susreta Marin Modić postiže šest koševa u seriji i smanjuje zaostatak svoje momčadi na -12 (78:90). Do kraja se rezultat promijenio tek jedanput kad je Marko Matulja pogodio jedno slobodno bacanje za konačnih 78:91.

U redovima riječke momčadi najefikasniji su bili Spahija s 20 i Grbešić sa 17 koševa, dok su kod Šibenčana, uz već spomenutog Mimicu, najefikasniji bili Bilobrk s 15, Bilan s 12 i Petković s 11 koševa.