Petar Plevnik • nedjelja, 07.12.2008.

Dva posljednja susreta 16. kola Bundeslige donijela su očekivane pobjede Wolfsburga te HSV-a. Ključna figura hamburške momčadi na gostovanju u Kölnu s dva je pogotka glavom bio sjajni Mladen Petrić...

Nakon što su tijekom tjedna Ivica Olić i Mladen Petrić svojim pogocima osigurali HSV-u prolaz dalje u Kupu Uefe, pogoci Mladena Petrića ovaj su put hamburškoj momčadi donijeli prvenstvene bodove. Da ga hoće pogodak Petrić je dokazao već u 15. minuti kada Jansen probija lijevi bok, ubacuje u 16-erac, a hrvatski napadač na drugoj vratnici glavom matira nemoćnog Mondragona. Na sličan način Petrić je postigao i drugi pogodak. Igrala se 31. minuta kada Mathijsen glavom prebacuje ubačaj Trochowskog, a Petrić na petercu glavom zabija za 0:2. Köln je umalo smanjio rezultat pet minuta kasnije, no Rost uz pomoć vratnice brani pokušaj Novakoviča glavom.

U nastavku susreta Köln je pokušavao stići do pogotka, što je ostavljalo dosta mjesta za gostujuće kontre, a u dva navrata, u 72. i 75. minuti Olić je mogao riješiti sve dvojbe oko pobjednika. Promašaji hrvatskog napadača ipak se nisu osvetili HSV-u, budući da su domaćini do kraja susreta tek uspjeli doći do počastnog pogotka preko Novakoviča u 83. minuti. Ivica Olić odigrao je svih 90 minuta, dok je Mladen Petrić zamijenjen u 78. minuti.

U drugom susretu dana Wolfsburg je s 2:1 bio bolji od Hannovera. Domaćini su u vodstvo stigli u 32. minuti nakon sjajne kombinacije Misimovića i Zaccarda, koju talijanski internacionalac pretvara u pogodak i omogućava Wolfsburgu da na odmor ode s prednošću. U nastavak susreta obje su momčadi krenule otvoreno, a u 59. minuti Hannover stiže do izjednačenja nakon što Štajner pogađa na ubacivanje Rauscha. Radost gostiju trajala je samo četiri minute, budući da već u 63. minuti Misimović sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca vraća Wolfsburg u vodstvo.

Do kraja susreta Wolfsburg je mogao povećati svoju prednost nakon što je zbog prekršaja nad Džekom isključen gostujući vratar Fromlowitz, a kako su gosti već obavili tri zamjene na vrata je morao napadač Rosenthal, koji je obranio pokušaj Džeke s 11 metara! Srećom po bosanskohercegovačkog reprezenatativca rezultat se do kraja susreta nije mijenjao.