Buzet polusezonski prvak

Goran Markuš • utorak, 09.12.2008.

U posljednjem ovogodišnjem 11. kolu 1. Dukat HRL, nakon kojeg slijedi dvomjesečna stanka, novom, desetom pobjedom Buzet zasluženo na odmor odlazi sa velikih 20 osvojenih bodova, pet više od drugoplasiranog Solina...

Sigurnom pobjedom protiv Crikvenice Buzećani su stigli do nove, pete domaće pobjede te uoči polusezone imaju 20 od maksimalnih 22 boda. Dva gola prednosti na poluvremenu, a tri na kraju zasluga su ponajviše sjajnog Šunjića koji je gostima utrpao velikih 11 golova. Kod Crikvenice, koja će na odmor sa 13 bodova i solidnom trećom pozicijom (bolja gol-razlika od Zadra) u ukupnom poretku, sa sedam golova predvodio je Broz.

Iako su se rukometaši Slatine uspijevali suprotstaviti gostima tijekom prvog poluvremena koje završava potpuno izjednačeno (12:12) u nastavku na leđima Buzova (9 golova) Solinjani dolaze do šeste ovosezonske pobjede čime sa 15 bodova preuzimaju drugo mjesto u ukupnom poretku. Poražena Slatina sa samo šest osvojenih bodova uoči polusezone nalazi se na predzadnjoj, 11. poziciji.

Đakovo je uspjelo iznenaditi gostujući Zadar i sa velikih sedam golova prednosti osigurati nova dva vrlo važna boda koja im osiguravaju deveto mjesto uoči polusezone dok je poraženi Zadar sa druge, slabijom gol-razlikom, pao na četvrtu poziciju.

Još jednom domaćom pobjedom Kaštelani su se probili u gornji dio poretka te zauzimaju odlično peto mjesto dok je poražena Gorica pala u ukupnom poretku te se sad nalazi na solidnoj, šestoj poziciji.

Uspješna je bila i Arena koja je pobjedom protiv Županje skočila ispred gostiju na solidno sedmo mjesto u ukupnom poretku. Treći neodlučeni ovosezonski rezultat Trogir je ostavio na posljednjoj poziciji, samo dvije iza njihovog zadnjeg protivnika, Preloga.

Sezona se nastavlja 21. veljače iduće godine.