Siena ponovno na vrhu

Goran Markuš • četvrtak, 11.12.2008.

Novom, sigurnom pobjedom Siena predvodi društvo u skupini B ujedno nanijevši i sedmi uzastopni euroligaški poraz svom večerašnjem protivniku, Žalgirisu...

Domaćini sjajno otvaraju susret i predvođeni Henryem Domercantom (21 poen) nakon deset minuta igre imaju sedam poena prednosti, a poslije ozbiljnijeg priključivanja Ksistofa Lavrinovića (19 poena, 6 skokova) i Rimantasa Kaukenasa (17 poena, 5 asistencija) Siena je za barem kategoriju boljom igrom u potpunosti zasjenila Žalgiris te se na odmor odlazi sa velikih 17 poena razlike.

Velika razlika omogućuje opuštanje domaćinima što Žalgiris na čelu s Jonasom Maciulisom (21 poen), Mantasom Kalnietisom (20 poena, 5 skokova) i Lorenom Woodsom (17 poena, 8 skokova) iskorištava i nakon 30 minuta igre smanjuje razliku na deset poena. Međutim, Siena nije bila spremna izgubiti osvojeno i rutinskom igrom privodi utakmicu kraju rezultatom 100:93 u svoju korist.

"Iako smo bez ozbiljnijih problema pobijedili ne smiju nam se više događati ovakvi propusti. Tijekom igre izgubili smo agresivnost, a broj primljenih poena u posljednjim minutama neprihvatljivo je visok. Na tome ćemo ubuduće morati poraditi želimo li dostići zacrtane ciljeve", izjavio je Kaukenas.