Barcelona novi vođa

Goran Markuš • petak, 12.12.2008.

Prekrasnom igrom u derbiju sedmog kola Eurolige Barcelona je na leđima vrlo raspoloženog Davida Andersona uspjela iznenaditi na gostovanju kod vodećeg Panathinaikosa upisavši šestu pobjedu koja ih, uslijed bolje koš-razlika od Siene, diže na vodeću poziciju u ukupnom poretku skupine B. U drugom susretu iste skupine Nancy je preživio veliku crnu rupu tijekom treće četvrtine što ih i dalje ostavlja u lovu na prestižnih Top 16...

Gosti su s Davidom Andersenom (22 poena, 9 skokova) i Gianlucom Basileom (16 poena, 5 asistencija) odlično ušli u utakmicu ubrzo se dokopavši dvoznamenkastog vodstva koje je sredinom druge četvrtine doseglo i ogromnih +20.

Međutim, Panathinaikos, koji nije bez razloga gotovo dvije godine neporažen u "Athens Indoor Olympic Areni", se budi i zahvaljujući Vassilisu Spanoulisu (13 poena, 5 asistencija) i Drewu Nicholasenu (11 poena) na veliki odmor odlaze sa ipak prihvatljivijih -11.

Vezane vijesti

Barcelona ponovno puno sigurnije otvara drugo poluvrijeme da bi sjajan Mike Batiste (21 poen, 7 skokova) tijekom posljednje četvrtine ipak uspio dovesti svoju momčad do jednoznamenkastog zaostatka, no to je bilo sve. Gosti su već osjetili miris pobjede i rutinskom igrom osigurali šesto ovosezonsko euroligaško slavlje.

Drugi susret domaći Nancy bolje otvara i malih +2 nakon prve četvrtine uskoro pretvara u i više nego solidnih +8 na poluvremenu. Međutim, nakon bijega na ogromnih 13 poena prednosti domaćini se potpuno gube što Prokom mudro iskorištava i na leđima sjajnog Davida Logana (22 poena) radi 12:0 seriju.

Iako niti nakon "crne rupe" Nancy ne izgleda presigurno, nošeni Michelom Morandaisom (18 poena, 5 asistencija) i sjajnim Cyrilom Julianom (13 poena, 14 skokova), uspijevaju se oduprijeti navali gostiju i 11:1 serijom tijekom posljednjih 150 sekundi osigurati drugo euroligaško slavlje koje ih ostavlja u borbi za četvrtu poziciju u skupini B, poziciju koja vodi u Top 16.