Eredivisie, 15. kolo, 12.12.2008, 20:45 h
Ajax 3:0 NAC Breda
NAC Breda

Prvijenac Darija Cvitanića

Vedran Babić • petak, 12.12.2008.

Tko čeka, taj dočeka. Dario Cvitanić postigao je svoj prvi službeni pogodak u dresu Ajaxa protiv NAC-a iz Brede. Kopljanici su slavili s uvjerljivih 3:0 i tako produžili crnu seriju svojih protivnika...

U prvoj utakmici 15. kola Eredivisie Ajax je u Amsterdam Areni s 3:0 nadigrao NAC. To ne bi bilo ništa neobično da Argentinac s hrvatskom putovnicom Dario Cvitanić nije zabio svoj prvi, a sigurno ne i posljednji pogodak za najtrofejniji nizozemski klub.

Od svog dolaska prošloga ljeta iz Banfielda, Cvitanić je što zbog prevelike konkurencije, a što zbog ozljede, ubilježio tek pet nastupa tako da njegova kvaliteta nije dolazila do izražaja. No sada, odlaskom najboljeg igrača Huntelaara u madridski Real, 24-godišnjem se napadaču napokon ukazala šansa, koju je prigrabio i odužio se čelnicima Ajaxa na povjerenju.

Cvitanić je zabio vodeći pogodak u 27. minuti, a pobjedu su do kraja zapečatili Luis Suarez s bijele točke u 55. te Rasmus Lindgren u 64. minuti. Pet minuta kasnije Cvitanića je zamijenio Leonardo. S nova tri boda Ajax se izjednačio na vrhu ljestvice s AZ-om (32 boda), koji sutra gostuje u Rotterdamu kod Feyenoorda. Što se NAC-a tiče, njima je ovo treći uzastopni poraz uz gol razliku 0-11! Još uvijek četvrtoplasirana momčad lige mora brzo pronaći bilo kakvu formu, jer "lovaca" na njihovu poziciju ima i više nego dovoljno.