PSV prosuo važne bodove

Vedran Babić • nedjelja, 14.12.2008.

Remijem u Arnhemu kod pretposljednjeg Vitessea, PSV si je posao sustizanja vodećih AZ-a i Ajaxa poprilično otežao te se sada nalazi na devet bodova od lidera iz Alkmaara. Kiks branitelja naslova iskoristio je Twente, koji je visokom pobjedom u Groningenu od 4:1 učvrstio treću poziciju...

Aktualnom prvaku Nizozemske PSV-u nova obrana naslova, čini se, polako bježi iz dometa. Iako nije prošla niti polovica prvenstva, razlika između njih i vodećeg AZ-a sada iznosi devet bodova, a u idućem kolu u Eindhoven stiže Feyenoord, ljuti rival željan dokazivanja. U današnjoj utakmici, pak, možemo reći da je PSV prodao ugled, jer kod pretposljednje momčadi lige, Vitessea, nije uspio doći do punog plijena.

PSV je poveo dvije minute prije kraja poluvremena pogotkom Amrabata, ali konačnih 1:1 u 64. minuti postavlja Finac Tarvajarvi. Vitesseu je ovo tek 12. bod ove sezone, a PSV-u 26., s kojim okupiraju četvrto mjesto ljestvice.

Ovakvim ishodom u Arnhemu najzadovoljniji, uz domaćina, mogu biti i nogometaši Twentea. Oni su na neugodnom gostovanju u Groningenu došli do tri boda i upisali četvrtu uzastopnu pobjedu. Golove za pobjednike su postigli Marko Arnautovic, Eljero Elia, Ronnie Stam i Blaise N' Kufo, dok je za Groningen precizan bio Goran Lovre.

Heracles je u početnih šest minuta drugog poluvremena preokrenuo rezultat protiv Sparte i nastavio dobru domaću formu, ali i krizu svojih suparnika koji su na gostovanjima ove sezone prikupili svega dva boda. Jedini susret bez golova u ovome kolu odigrali su Utrecht i posljednjeplasirani Volendam, kojemu je to osmi bod u prvenstvu.