Hull City zaustavio Liverpool

Marin Vuković • subota, 13.12.2008.

Najugodnije ovosezonsko iznenađenje, bivši drugoligaš Hull City, ostvario je još jedan veliki podvig i s vrućeg gostovanja na Anfieldu odnio jedan bod. Aston Villa je iskoristila kiks Arsenala i preuzela četvrto mjesto na ljestvici, a visoke poraze upisale su momčadi s dna prvenstvene ljestvice.

Liverpool i Hull City odigrali su na Anfieldu sjajnu utakmicu, posebno u prvom poluvremenu u kojem smo vidjeli čak četiri pogotka. Vodeća momčad Premiershipa pošteno se namučila protiv bivšeg drugoligaša koji je ove sezone već pokazao kako u gostima može biti iznimno opasan. Najbolji dokaz toj tvrdnji bio je pogled na semafor na Anfieldu, koji je već u 22. minuti pokazivao 0:2 za Hull City.

Do značajne prednosti Tigrovi su došli pogocima McShanea u 12. i autogolom Jamieja Carraghera u 22. minuti, ali do kraja poluvremena nisu uspjeli sačuvati svoju mrežu. Dvama pogocima u razmaku od samo osam minuta Steven Gerrard je doveo utakmicu na početak.

U drugom poluvremenu mreže su mirovale, premda je Liverpool stvorio bezbroj prilika pred vratima gostiju. Najbliže pobjedničkom pogotku došao je Sami Hyypia, koji je nakon kornera glavom pogodio vratnicu. Kako je vrijeme odmicalo, Hull City je gubio snagu, ali se i grčevito branio, što im je na kraju donijelo i veliki bod s Anfielda.

Nogometaši Aston Ville jedva su dočekali kiks Arsenala, koji im je otvorio put prema četvrtom mjestu Premiershipa. Za taj podvig valjalo je svladati Bolton, što su uz pomoć svojih navijača na uvijek bučnom Villa Parku i učinili, premda su u 17. minuti gosti pogotkom Johana Elmandera stiglo do minimalne prednosti.

Do odlaska na odmor vidjeli smo preokret domaćina, koji pogotkom Gabriela Agbonlahora i autogolom Kevina Daviesa dolazi do prednosti od 2:1. U nastavku utakmice još jedan gol Agbonlahora i jedan Ashleya Younga donosi nedostižnih 4:1 za Aston Villu, a poraz je u završnici tek ublažio Davies.

Veliki udarac doživio je Manchester City, koji je na vlastitom travnjaku poražen od Evertona u posljednjim trenucima utakmice. Junak gostiju bio je Tim Cahill, koji je u 90. minuti korner Leona Osmana pretvorio u pobjednički pogodak. Momčad Marka Hughesa iz kola u kolo sve je bliže zoni ispadanja, premda vlasnici kluba raspolažu milijardama. Siječanjski prijelazni rok mogao bi biti vrlo zanimljiv.

Paul Ince na klupi Blackburna proživljava zaista teške dane i teško je vjerovati da će još dugo obavljati ovu dužnost. Naime, Roversi su već zaboravili na okus pobjede, posljednji put slavili su davnog 27. rujna, a danas su na gostovanju u Wiganu upisali i šesti uzastopni poraz.

Sve je bilo gotovo nakon samo 12 minuta igre u kojima je momčad Stevea Brucea došla do nedostižna dva pogotka prednosti. Emile Heskey je u desetoj minuti proslijedio dodavanje Antonija Valencije u mrežu gostiju, a samo dvije minute kasnije Valencia se i sam upisao u listu strijelaca. Konačnih 3:0 za Wigan djelo je Leeja Cattermolea 13 minuta prije kraja.

Pod vodstvom v.d. trenera Rickyja Sbragie Sunderland je na svom travnjaku više nego uvjerljivo svladao fenjeraša Premier lige West Bromwich Albion, koji je već u prvom poluvremenu čak tri puta vadio loptu iz svoje mreže. Dva pogotka Kenwynea Jonesa u 20. i 22. minuti ubili su svaku nadu gostima, a pet minuta prije odmora Andy Reed podiže na 3:0. Već početkom drugog dijela Djibril Cisse iz jedanaesterca podiže na 4:0, što je i konačan rezultat ove utakmice.

Jedinu utakmicu bez pogodaka odigrali su Stoke City i Fulham, podijelivši bodove u derbiju sredine ljestvice.