Kiksao i Chelsea, Portsmouth pregažen

Marin Vuković, Zoran Zdelar • nedjelja, 14.12.2008.

Nogometaši Portsmoutha doživjeli su težak poraz pred svojim navijačima od momčadi Newcastlea, koja do ove utakmice s osam gostovanja donijela tek mršava četiri boda. Priželjkivani rezultat nisu ubilježili ni nogometaši Chelseaja koji su osvojili samo jedan bod...

U dosadašnjem tijeku sezone Newcastle niti jednom nije slavio na gostovanjima, no puno je toga nadoknadio u današnjoj utakmici na Fratton Parku. Svrake su u drugom poluvremenu u potpunosti nadigrale blijedi Portsmouth i slavile s visokih 0:3.

Cijelu utakmicu za domaću momčad odigrao je i naš reprezentativac Niko Kranjčar, koji je bolju igru pružio u prvom poluvremenu, dok se u nastavku utakmice utopio u bljedilo svoje momčadi.

Čitavo prvo poluvrijeme mreže su mirovale, a početkom nastavka jedna pogreška domaće obrane poklonila je vodeći pogodak Newcastleu. Arnold Mvuemba predao je loptu ravno u noge Jonasu Gutierrezu, a ovaj asistira Michaelu Owenu za 0:1.

U 75. minuti utakmica je praktički riješena, Danny Guthrie lijepo je uposlio Obafemija Martinsa koji iz neposredne blizine udvostručuje vodstvo. Konačnih 0:3 postavio je Guthrie minutu prije kraja utakmice.

U drugoj današnjoj utakmici nastavljen je katastrofalni vikend velikih klubova. Nakon Liverpoola, Arsenala i Manchester Uniteda, samo bod su uspjeli osvojiti također i nogometaši Chelseaja.

Chelsea je danas imao sjajnu priliku da pred svojom publikom ubilježi pobjedu u dvoboju s West hamom i tako s bodom prednošću preuzme vrh prvenstvene ljestvice od Liverpoola, no to ipak nije napravljeno. Na kraju Luiz Filipe Scolari može biti sretan i zbog osvojenog boda.

Utakmica je loše počela po Chelsea, lakše se već u 2. minuti ozlijedio Deco, no teren ipak nije morao napustiti. Nedugo nakon toga Joe Cole sjajno proigrava Franka Lamparda, koji mu vraća loptu, a Coleov udarac na kraju ipak blokira Parker. Nakon toga ponovno posla imaju Chelseajevi liječnici koji su morali pomoć ukazati i Johnu Terryju, ali ni on nije morao van igre.

Domaćin je na svom Stamford Bridgeu dominirao, stvarao je Chelsea prilike, no na kraju su poveli ipak protivnički nogometaši u 33. minuti. Craig Bellamy uspio je svladati Petra Čecha nakon što ga je proigrao Noble. Domaćini su šokirani, a s prednošću West Hama otišlo se i na odmor.

Chelsea ulazi furiozno u drugi dio utakmice i zahvaljujući tome vrlo rano stižu do izjednačenja. Rezultat je uspio poravnati u 51. minuti najbolji strijelac Chelseaja ove sezone, Nicolas Anelka. Didier Drogba je pokrenuo akciju, sjajno je loptu poslao Lampardu koji ju zatim prosljeđuje do preciznog Anelke.

Do kraja utakmice obje momčadi su mogle vrlo lako do još pokojeg gola, West Ham je igrao zaista iznimno dobro i možda su bili čak i nešto malo bliži pobjedi s obzirom na igru u posljednjim minutama.