Petarda Bologne za bijeg sa dna

Ivana Spahija • subota, 13.12.2008.

Prva dva susreta 16. kola Serie A ponudila su dvije domaće pobjede. Bologna je kod kuće u utakmici koja je ponudila čak sedam pogodaka deklasirala goste iz Torina, dok je Napoli bez poteškoća došao do pobjede nad Lecceom...

Siniša Mihajlović upisao je prvu pobjedu na klupi Bologne, njegovi izabranici su se probudili u pravo vrijeme i izbjegli potpuni potop na samo dno. Bologna je na domaćem terenu rezultatom 5:2 svladala Torino i s nova tri boda u džepu barem na neko vrijeme odmaknula se od najopasnije zone te trenutno drži 16. mjesto na ljestvici.

Golijadu na stadionu Renato Dall'Ara otvorio je Barrone pogotkom već u šestoj minuti susreta čime je gostima iz Torina donio vodstvo od 1:0. Tim je rezultatom okončano prvo poluvrijeme, iako su domaćini imali nekoliko poluprilika za poravnanje rezultata. Sreća se Bologni osmjehnula u samom otvaranju drugog dijela, točnije, u 48. minuti, kada su zahvaljujući pogotku Volpija poravnali rezultat na 1:1.

Na semaforu je taj rezultat svijetlio tek pet minuta, već u idućoj akciji Torina gosti su ponovno došli do vodstva, ovaj put nakon pogotka Abatea. No ni tada domaćini nisu kapitulirali, već u 55. minuti Di Vaio je Bologni donio novo izjednačenje od 2:2. Isti je igrač u 62. minuti uspio preokrenuti rezultat na 3:2 za domaćine, a šest minuta kasnije dosuđen je jedanaesterac za Bolognu zbog prekršaja Serenija nad Bernaccijem. Sam Bernacci bio je precizan iz najstrože kazne za vodstvo domaćina od 4:2. Konačan rezultat je na 5:2 postavio raspoloženi Di Vaio pogotkom s bijele točke u 79. minuti za svoj hat trick i veliko slavlje domaćina.

U drugom susretu dana Napoli je na domaćem terenu s lakoćom svladao momčad Leccea i rezultatom 3:0 upisao nova tri boda koja ga barem na jedan dan stavljaju rame uz rame s Juventusom i Milanom na sam vrh ljestvice. Napoli je došao do vodstva već u 11. minuti susreta kada je dosuđen jedanaesterac za domaćine. Gostujući vratar Benussi je napravio prekršaj nad Lavezzijem, a sudac je pokazao na bijelu točku.

Hamsik je sigurno izveo udarac s bijele točke i domaćinima donio prednost od 1:0. Tri minute prije kraja prvog poluvremena Napoli je udvostručio vodstvo, a svoj prvi pogodak u Serie A postigao je veznjak Napolija Pazienza. Točku na i vrijednoj pobjedi domaćina stavio je Denis pogotkom u 65. minuti za konačnih 3:0. Napoliju su ova tri boda donijela uspon na treće mjesto na ljestvici odmah iza Juventusa, ali i ispred Milana, iako sve tri momčadi imaju isti broj bodova, a Lecce se nalazi na 17. mjestu, na samom rubu zone ispadanja.