Rennes 0:0 Nantes
Nantes

Nantesu bod u Rennesu

Maja Giljanović • subota, 13.12.2008.

Zadnji klub koji se osladio naslovom u Le Championnatu prije nego je apsolutnu kontrolu posljednjih sedam godina preuzeo Lyon Nantes je u zadnjoj utakmici večeri u Rennesu izvukao bod...

Nantesovim navijačima statistika je prije puta u Rennes kresala krila. Kanarinci su, naime, momčad s jednom od najgorih gostujućih bilanci u ligi - 15 je puta Heurtebis vadio u dosadašnjih devet mečeva van njihovg Le Beaujoirea loptu iz svog gola, a Nantes je zasad u gostima osvojima šest bodova od mogućih 18.

Rennes je naprotiv u derbi Bretanje ušao s tri pobjede zaredom na svom Stade de la Route de Lorientu nakon remija krajem listopada protiv Le Mansa, a pred njegovim je navijačima među ostalima pokleknuo i Lyon - Lavovi su štoviše deklasirani (3:0).

Lacombeovi igrači ne znaju što se lige tiče - u Liga-kupu su izgubili u Le Havreu, a u Kupu UEFA u Nizozemskoj u Enschedeu protiv Twentea - za poraz još od 2. kola i gostovanja u Grenobleu (1:0) sredinom kolovoza. U Rennesu su neprikosnoveni, a druga su ofenzivno najučinkovitija momčad iza Bordeauxa s postignutih 17 golova pred svojih 29.000 navijača.

Nantes je Rouge et Noir umalo uhvatio na spavanju odmah u prvih 180 sekundi - Bagayoka je, međutim, u 2. minuti zaustavila stativa, a N'Dawa koji je opalio s gotovo 30 metara u 3. minuti prečka Douchezova gola.

U nastavku se Rennes stabilizirao, preuzeo inicijativu, prijetio Heurtebisu - primjerice Cheyrou i Fanny, ali je 64. derbi Bretanje završio miroljubivo nula-nula te je Rennes propustio prestići i Bordeaux i PSG i Marseille i Lyonu se primaknuti na samo bod zaostatka (sada je peti i zaostaje tri boda).

Ivan Klasnić je nakon što je u prošlom kolu Nantesu priskrbio drugu pobjedu zaredom - slavili su Baupovi navijači najprije u Le Havreu, a potom prošli tjedan protiv Lyona - odigrao 66 minuta, a ovog se puta nije osobito iskazao.