Ciudad Real srušio Barcu

Branko Barić • ponedjeljak, 15.12.2008.

Ovog vikenda odigrane su sve utakmice 14. kola španjolskog prvenstva, uključujući i veliki derbi između Barcelone i Ciudad Reala. Vodeća momčad lige doživjela je prvi domaći poraz ove sezone, pa se sad borba za vrh ponovno "zakuhala"...

Već prvi dio susreta dao je nagovijestiti dato neće biti ugodna nedjeljna večer za Katalonce. Arpad Šterbik je zaključao svoja vrata i u prvih 30 minuta primio svega deset golova, pa je Barcelona na veliki odmor otišla s minusom od četiri pogotka. Situacija se za njih nije popravila niti u nastavku, pa su gosti, koji su došli bez Petra Metličića, na koncu odnijeli veliku pobjedu rezultatom 29:26. Luc Abalo predvodio je listu strijelaca kod pobjednika sa šest pogodaka, dok je pogodak manje postigao Olafur Stefansson Junak večeri je ipak srpski vratar Šterbik koji je skupio čak 19 obrana, dok su na drugoj strani Hvidt i Barrufet zajedno obranili deset lopti. Iker Romero bio je najraspoloženiji kod domaćina s osam postignutih pogodaka, a dodajmo da VenioLosert nije bio niti u zapisniku.

Hrvata je zato bilo u susretu između Reale Ademara i Octavio Pilotes Posade. Denis Buntić postigaoje četiri, Damir Bićanič tri, a Igor Kosdva pogotka za pobjedu Ademara 31:26, njihovu 11. ove sezone. Mirko Alilović ušao je u igru tek da pokuša obraniti jedan sedmerac, no to mu nije pošlo za rukom.

Priključak za vodećima zadržao je i Portland San Antonio pobjedom 35:32 protiv Aragona, dok je Valladolid neočekivano kiksao odigravši neodlučeno protiv Naturhousea. Zanimljivo je da je Naturhouseu to sedmi remi u 14 odigranih susreta, što je za rukomet zaista raritetan slučaj.