Žalgiris prekida crnu seriju

Goran Markuš • četvrtak, 18.12.2008.

Nakon velikih 11 uzastopnih euroligaških poraza tijekom prošle i aktualne sezone Žalgiris je potpuno kontrolirajući igru na terenu uspio svladati Prokom, što ga još uvijek ostavlja u igri za prolazak skupine...

Zahvaljujući Lorenu Woodsu (7 poena, 14 skokova, 7 blokova) Žalgiris rano preuzima vodstvo i bježi na +11, no večeras ponajbolji košarkaš gostiju, Patrick Burke (18 poena, 20 skokova) ulazi u igru i do kraja četvrtine Prokom smanjuje razliku na samo šest poena.

Sjajnim ulaskom u novih deset minuta Prokom dovršava 12:0 seriju što im omogućava preuzimanje vodstva, no domaćini ne paničare i košem Dainiusa Salenge (20 poena) na poluvrijeme ipak odlaze s mala dva poena prednosti.

Drugo poluvrijeme donosi još precizniji šut domaćinima, posebice onaj za tri, što najbolje koristi Paulius Jankunas (23 poena, 5 skokova) koji Žalgirisu omogućava bijeg na i više nego solidnih +9 uoči završnih deset minuta susreta.

Iako se Burkeu pridružuju Daniel Ewing (16 poena) i David Logan (14 poena), Žalgiris nije bio spreman izgubiti dobiveno i rutinskom igrom utakmicu privodi kraju s dvoznamenkastih +11. Nova pobjeda Žalgiris ostavlja u igri za prolazak skupine iako se i dalje nalaze na posljednjoj poziciji s jednom pobjedom manje od Prokoma i Nancyja.