Tomas slavio u Moskvi

Branko Barić • četvrtak, 18.12.2008.

Nakon osam odigranih kola u skupini D Eurolige, sigurno je jedino da u drugi krug ide CSKA, a gotovo sigurno i Real koji je u Moskvi stigao do velike pobjede. Napeta je borba za preostala dva mjesta koja vode među 16 najboljih u Europi jer se sve ostale ekipe imaju pravo nadati, a u najboljoj poziciji je Efes nakon pobjede u Grčkoj...

Derbi kola u skupini D odigran je u srijedu u Moskvi. Vodeća momčad skupine dočekala je goste iz Madrida u nadi da će pobjedom osigurati prvo mjesto u skupini. Kada je u drugoj četvrtini prednost domaći narasla na deset pogodaka razlike (35:25), činilo se da su na najboljem putu da to i ostvare, no Reyes i društvo imali su drukčije planove. Serijom 10:0 u posljednjoj dionici gosti prelaze u vodstvo, a pobjedu s dvije uzastopne trice potvrđuje Luis Bullock.

U konačnih 78:82 Reyes je ugradio 19 poena, Alex Mumbru 14, a Bullock 13 poena. Marko Tomas proveo je na parketu 20 minuta i za to vrijeme ubacio šest poena uz šut za tricu 2/4. Trajan Langdon je predvodio CSKA s 14 poena, a J.R. Holden i Terrence Morris ubacili su po 12. Zoran Planinić je za 20 minuta ubilježio osam poena, po jedan skok i blokadu.

Dosadašnji porazi Partizana u Euroligi došli su nakon dramatičnih završnica u kojima je odlučivala jedna do dvije lopte. No u Milanu nisu bili toliko blizu – vrlo loše izdanje u prvoj i trećoj četvrtini talijanska momčad je znala iskoristiti kako bi stvorila prednost koja se više nije mogla stići.

Početkom posljednje dionice zaostatak Beograđana iznosio je 19 razlike i do konca su ga uspjeli tek ublažiti na 73:59. Luca Vitali i Joby Thomas predvodili su pobjednike s po 14 pogodaka, dok je kod gostiju jedini raspoložen bio Milenko Tepić s 19 poena.

Efes je pobjedom u Grčkoj napravio veliki korak ka prolasku drugi krug. Ključna je bila prva četvrtina koju je turska momčad dobila s 25:11, a tu prednost su do kraja znali čuvati. Za konačnih 78:64 najzaslužniji su Bootsy Thornton s 18 i Kerem Gonlum sa 17 postignutih poena, dok je Panionios predvodio Miroslav Marinos-Raitsevits s 22 koša.