Inter iz zaleđa do pobjede

Ivana Spahija • subota, 20.12.2008.

Iako se dvoboj Siene i Intera u 17. kolu Serie A činio rutinski za vodeću momčad prvenstva, nogometaši Siene umalo su priredili iznenađenje i uzeli bod divu iz Milana. Crno-plavima je pred sam kraj susreta sva tri boda donio raspoloženi Maicon. Drugi dvoboj dana donio je minimalnu pobjedu Lazija nad Palermom...

Nogometaši Intera prvi dio sezone priveli su kraju prema svojim očekivanjima; suvereno drže prvo mjesto na ljestvici s devet bodova prednosti ispred drugoplasiranog Juventusa. Posljednja "stanica" crno-plavih prije blagdanske stanke bila je Siena, gdje je istoimeni klub ugostio vodeću momčad prvenstva. Ugostio, ali i umalo iznenadio te su se gosti iz Milana prilično namučili za osvojiti sva tri boda iz susreta koji se za njih činio rutinski.

Ipak, Inter je zahvaljujući dvama pogocima Maicona rezultatom 2:1 svladao Sienu i nastavio niz nepobjedivosti u talijanskom prvenstvu. No, kako se čini, pobjeda vodećih ipak nije "čista" jer se pri postizanju drugog, ujedno i pobjedonosnog pogotka za Inter Maicon nalazio iza leđa obrane Siene. Ipak, sudac je priznao pogodak i crno-plavi su upisali nova tri boda na svoj konto.

Da se ne misle tako olako predati, domaćini su nogometašima Intera pokazali već od samog početka susreta, a u 14. minuti je Julio Cesar odlično reagirao na pokušaj Kharje da Sienu dovede do vodstva. Nakon početnog pritiska domaćina, Inter je ipak preuzeo stvar u svoje ruke te se mreža Siene zatresla u 34. minuti. Balotelli je izveo udarac iz kuta, a Maicon pospremio loptu u mrežu za vodstvo crno-plavih od 1:0.

Ipak, ni domaćini nisu ostali bez ispaljenog metka do kraja prvog dijela. Igrala se 44. minuta, Del Grosso je ubacio za Kharju koji je pogodio mrežu Intera i poravnao rezultat na 1:1. U drugom dijelu su gosti iz Milana u nekoliko navrata bili blizu pogotka, u 59. minuti je Ibrahimović pogodio gredu gola Siene, a presudan trenutak susreta dogodio se u 83. minuti kada je Maicon po drugi put u susretu uspio svladati domaćeg vratara Curcija i Interu donijeti sva tri boda iz ovog dvoboja.

Domaćini su protestirali zbog navodnog zaleđa Maicona, koji se u trenutku upućivanja lopte od strane Cordobe nalazio iza leđa obrane Siene, ali je sudac priznao pogodak. Siena se nakon ovog poraza nalazi na 15. mjestu na ljestvici, vrlo blizu zone ispadanja.

U drugoj utakmici dana Lazio je na Olimpicu došao do pobjede nad Palermom našeg Igora Budana. Nebesko plavi su s minimalnih 1:0 uzeli sva tri boda Sicilijancima, a naš reprezentativac zbog ozljede koljena nije konkurirao za sastav Palerma. Prvo poluvrijeme susreta proteklo je bez pogodaka, a nakon uvodnog pritiska gostiju sa Sicilije, najveću priliku prvog dijela propustio je Pandev u 23. minuti kada je udarcem s lijeve strane natjerao gostujućeg vratara Ameliju na obranu.

Po izlasku iz svlačionice nakon odmora probudili su se i domaćini, koji su odlučno krenuli po pogodak. Pritisak na obranu Palerma Nebesko plavima se isplatio u 66. minuti. Meghni je dobro uposlio Rocchija, koji nije imao težak zadatak pospremiti loptu u mrežu gostiju za vodstvo i pobjedu Lazija od 1:0. Rimljani su s nova tri boda trenutno zasjeli na visoko šesto mjesto na ljestvici, dok je Palermo ostao deveti.