Presudna prednost domaćeg terena

Goran Markuš • ponedjeljak, 22.12.2008.

U posljednjem kolu Asobal lige uz očekivano sjajnu Barcelonu i Portland San Antonio samo se La Rioja s gostovanja vratila sa novim, vrlo važnima bodovima...

Neočekivano lako Ciudad Real je uspio upisati i 13. ovosezonsku pobjedu protiv Ademara za koji se ipak očekivalo da će pružiti ozbiljniji otpor. Već na samom startu susreta domaćini su pobjegli na +5 i iako su se gosti u nekoliko navrata uspjeli približiti Petar Metličić (2 gola) i društvo sve su čvrsto držali u svojim rukama.

Dok je domaćine predvodio Jerome Fernandez zabivši 7 golova uvjerljivo najefikasniji igrač Ademar bio je naš Denis Buntić (5 golova) dok ga je sa samo dva gola manje pratio solidan Damir Bičanić (3 gola). Iako posljednje vrijeme Mirko Alilović ne izlazi prečesto na vrata svoje momčadi sa sedam obrana pokazao se uspješnijim od svog kolege, Vicentea Alama Yeste (5 obrana).

Pune 24. minute Teucro je igrao u egalu sa Barcelonom koja prvo poluvrijeme zatvara 5:0 serijom koja im omogućava rutinsku igru tijekom drugog poluvremena i novu, također 13. ovosezonsku pobjedu. Upravo je širok izbor igrača Barcelone presudio što potvrđuje i činjenica da su samo dva igrača domaćina zabila minimalno četiri gola. Naš Venio Losert samo je nakratko ušao u igru što je iskoristio za tek jednu obranu.

Nakon vodstva koje je Portland San Antonio ima tijekom cijelog susreta Torrevieja u 52. minuti počinje svoj pohod i u roku samo dvije minute zahvaljujući 4:0 seriji preuzima vodstvo. Međutim, gosti nisu bili spremni izgubiti osvojeno te odgovaraju na najbolji mogući način - 3:0 serijom koja im donosi 11. ovosezonsku pobjedu i preuzimanje odličnog trećeg mjesta u ukupnom poretku.

S gostovanja sretno se vratila i La Rioja bez većih problema svladavši posljednju Almeriau. Domaćine je predvodio odličan Alexandre Tioumentsev Sanchez sa sedam golova dok je najefikasniji rukometaš gostiju sa šest postignutih golova bio Vukašin Stojanović.