Premiership, 20. kolo, 28.12.2008, 13:00 h
Newcastle 1:5 Liverpool
Liverpool

Newcastle zaboravio doći na utakmicu

Marin Vuković • nedjelja, 28.12.2008.

Još jednom iznimno uvjerljivom predstavom Liverpool je već na startu 20. kola engleske Premier lige svim svojim pratiteljima ugasio nadu da ga mogu dostići u 2008. godini. Redsi su na St. James Parku potpuno nadigrali Newcastle i napunili mu mrežu s pet pogodaka.

Od prve minute dvoboja na St. James Parku bilo je jasno u kojem će se smjeru odvijati ova utakmica. Da na vratima Newcastlea nije bilo fenomenalnog Shaya Givena, domaćin je već nakon prvoga poluvremena mogao gubiti s pet ili šest pogodaka razlike.

Nevjerojatno dekoncentriranom i lošom igrom suigrači su irskoga vratara ostavili kao na streljani, pa je gotovo pola sata sjajnim obranama dovodio do ludila igrače Liverpoola, no bilo je jasno da neće moći obraniti baš sve.

U 31. minuti utakmice iza leđa se obrane provukao Yossi Benayoun, uputio savršenu povratnu loptu za Stevena Gerrarda, a kapetan Liverpoola uz pomoć vratnice donio prednost lideru prvenstva.

Samo pet minuta kasnije uspavana obrana ostavila je potpuno samog Samija Hyypiju, koji nakon kornera glavom podiže na 2:0 i u tim trenucima sve je mirisalo na pravu katastrofu momčadi Joea Kinneara.

Ipak, nadu domaćinu u posljednjim je sekundama prvog dijela dao mladi David Edgar, skrenuvši korner Dannyja Guthrieja u mrežu gostiju. Interesantno, bio je to prvi Newcastleov udarac u okvir gola u dotadašnjem tijeku utakmice.

Ako je i postojala kakva nada u povratak vrlo loše momčadi Newcastlea, ona je nestala već u 50. minuti kada Ryan Babel pored potpuno statične obrane domaćina povisuje na 3:1. Newcastle su potom dokrajčili Gerrard u 66. i Xabi Alonso iz jedanaesterca u 76. minuti.