Nova godina donijela je i novo kolo Jadranske vaterpolske lige. Prema očekivanjima, Jug je bez problema slavio protiv splitskog Jadrana, Šibenik je neokrznut prošao kroz Sloveniju, a Mornar je u splitskom derbiju bio bolji od POŠK-a...

POŠK - MORNAR BRODOSPAS 6:12 (1:5, 1:0, 1:5, 3:2)

POŠK: Bujas, Jakaša, Barbarić 2, Lušić, Kujačić, Scherbl, Crnčević 1, Rabadan 1, Delić, Udiljak, Bokavšek 2. Trener: Siniša Školneković.

Mornar BS: Brzica, Burić 1, Kragić Marinić, Čorušić, Mataić 1, Zeljak 2, Rajčić, Vojković, Kalebić 1, Krnić 3, Marelja 1, Kovačić 1, Ban 1, Bebić 1. Trener: Joško Kreković.

Igrač više: POŠK 1/8, Mornar BS 3/7

Peterci: POŠK -, Mornar BS 1/1.

U splitskom derbiju pobjedu je po drugi puta ove sezone odnio Mornar. U prvom kolu lige bilo je 13:4, a večeras 12:6. Utakmica je praktički riješena već u prvoj četvrtini, koju su mornarevci dobili 5:1. Istim rezultatom pripala im je i treća četvrtina, da bi u završnici POŠK, koji još uvijek ne zna za pobjedu, tek neznatno ublažio ionako već visok poraz.

Za petu prvenstvenu pobjedu Mornara najzaslužniji su Krnić s tri i Zeljak s dva pogotka, dok su kod poraženih jedino Barbarić i Bokavšek bili dvostruki strijelci. U idućem kolu Mornar gostuje u Rijeci kod Primorja, a POŠK-a čeka još jedan splitski derbi, ovoga puta protiv Jadrana.

MEDVEŠČAK – MLADOST 7:12 (4:4, 1:4, 0:1, 2:3)

Jadranska liga, 12. kolo, Zagreb, Bazen u Utrinama

Medveščak: Kavur, Burić, Milaković, Čule, Lugović, Benić 2, L. Kolar, Perković, Vegar 1, Grbeš 1, Ćuk 2, Blažević 1, Selem, Geratović. Trener: Vegar.

Mladost: Jurin, Burić 1, Babić 1, Vrdoljak 2, Živković, Franković 1, Herceg 3, Martinić 1, Karač 2, Muslim 1, Hinić, Buljubašić, Pavić, Lončar. Trener: Bonačić.

Igrač više: Medveščak 1/5, Mladost 2/6
Peterci: Medveščak -, Mladost 4/4
Suci: Rožman (Kranj), Goreta (Šibenik)

Mladostaši su zadržali pozitivan score u Jadranskoj ligi nadigravši Medveščaka u zagrebačkom derbiju na bazenu u Utrinama rezultatom 7:12. Prva je četvrtina obilovala pogocima te je zadovoljila sveprisutne promatrače. U drugoj su četvrtini Žapci "potopili" domaćine rezultatom 1:4 te trasirali put ka pobjedi.

Među mladostašima su se ponajviše istaknuli Hrvoje Herceg s tri postignuta pogotka te kapetan momčadi Zdeslav Vrdoljak i Frano Karač s po dva gola u mreži protivnika. S druge strane, kao protagonisti kod domaćina nametnuli su se Mateo Ćuk i Danijel Benić. Obojica su postigla po dva gola.

Koper – Šibenik NCP 6:11 (0:1, 1:3, 2:5, 3:2)

Koper, bazen Žusterna

Koper: Grzentič, Kavčić 1, A. Verač, B. Verač, Kancijanić, Basialo, Galič 2, Bukovac 2, Turina, Černeka, Crnica, Valenčić, Smolnik 1, trener: Cetin.

Šibenik NCP: Moses, Šutalo 2, D. Belamarić, Brlečić 2, Škorić, Španja, Brkić 1, Sutić 3, S. Letica 3, Vuleta, Samodol, Jukić, Vlahović, trener: Tucak.

Peterci: Koper 1/1, Šibenik NCP -

Igrač više: Koper 2/7, Šibenik NCP 4/4

Suci: Radonjić (Kranj) i Tiozzo (Split) GGrzentič, Kavčić 1, Andraž Verač, Blaž Verač, Kancijanić, Basialo, Galič 2, Bukovac 2, Turina

Šibenski vaterpolisti bez problema prošli su gostovanje u slovenskom Kopru. U Krešimirov grad vraćaju se s punim plijenom: u bazenu slovenskih prvaka slavili su s 11:6.

Momčad Ivice Tucka već nakon osam minuta igre imala je pogodak prednosti, a kako je utakmica odmicala tako je i prednost rasla. Tek je posljednja četvrtina pripala Slovencima. Najefikasniji u redovima crničkih dupina bili su trostruki strijelci Nikola Sutić i Slavko Letica, dok su kod Slovenaca dvostruki strijelci bili Galič i Bukovac.

JADRAN ST - JUG CO 6:17 (0:6, 3:4, 2:3, 1:4)

Jadranska liga, 12. kolo, Split, Bazen u Poljudu

Jadran ST: Vlaić, Čorvilo, Vukić 1, Delaš 2, Bezić, Brnas, Milardović 1, Maras, Kuzmanić 1, Perić, Banovac 1, Tomašević, Bilčić, Pleić, trener: Jurčević

Jug CO: Vićan, Vranješ 1, Bošković 3, Ivanković 1, Joković 1, Smodlaka 1, Marković 1, Bušlje 1, Seman 4, Dobud 1, Drobac 1, Obradović, Nižić, Sandro Sukno 1, trener: Fatović

Igrač više: Jadran 0/6, Jug 5/7
Suci: Copić (Šibenik), Matijević (Zagreb)

Nakon što su na uvjerljiv način osvojili Hrvatski kup, vaterpolisti Juga nastavili su s pobjedama i u Jadranskoj ligi. Dubrovčani su gostovali u Splitu kod Jadrana koji se očito nije niti pojavio u bazenu u prvoj četvrtini. Već nakon osam minuta bilo je 0:6 za goste i trener Fatović mogao je odmarati ključne igrače za nadolazeće važne ispite u Euroligi.

Najraspoloženiji u redovima Juga bio je Slovak Seman koji se dosad nije pokazao materijalom za jugaški nivo, no danas je bio najbolji strijelac sa četiri pogotka. Miho Bošković pridodao je tri, dok je kod domaćina jedino Delaš bio precizan dva puta.

PRIMORAC – BUDVANSKA RIVIJERA 6:2 (2:1, 0:1, 4:0, 0:0)

Jadranska liga, 12. kolo, Kotor, SRC 'Nikša Bućin'

Primorac: Radić, Draško Brguljan, Čučković, Petrović, Janović, Zatovič, Drašković, Pasković, Pavlović 1, Milošević, Steinmetz, Šetka 1, Milić 4, Kralj, trener: Perović

Budvanska Rivijera: Šefik, Trajković, Ćirić, Danilović 1, Gak 1, Tičić, Barba, Dončić, Aoyagi, Gor Nagy, Vukić, Franičević, Todorović, Mijanović 1, trener: Đuho

Igrač više: Primorje 2/9, Budvanska R. 1/7
Suci: Štampalija (Šibenik), Vlašić (Zagreb)

Čudna utakmica odigrana je u Kotoru između Primorca i Budvanske Rivijere. Gosti su se vrlo dobro držali protiv objektivno jačeg domaćina i prvu četvrtinu zavšili s minimalnim zaostatkom od 2:1. U dosta tvrdoj i na momente vrlo agresivnoj utakmici Budva je u drugih osam minuta zaključala sve prilaze prema svom golu i na poluvrijeme se odlazi s "nulom" (2:2).

No, tu je bio kraj gostujućih nadanja. Do kraja susreta igrači Veselina Đuhe nisu uspjeli zatresti mrežu Kotorana, koji također niti jednom nisu bili precizni u posljednjoj četvrtini, no zato su u trećoj dionici sa četiri uzastopna gola riješili pitanje pobjednika i zadržali se na diobi drugog mjesta s Jugom i Mladosti.

JADRAN CKB HN – PRIMORJE EB 15:5 (4:2, 3:2, 2:1, 6:0)

Jadranska liga, 12. kolo, Igalo, Bazen instituta 'Dr. Simo Milošević'
Suci: Brguljan (Kotor), Milinović (Split)
Delegat: Đurčić (Kotor)

Jadran CKB HN: Ščepanović, Sekulić 1, Graham, Elez 2, Vukčević 2, Radović 1, Jelača 1, Gojković 2, Ivović 6, Pejaković, Premuš, Smith, Perčinić, Klikovac. Trener: Mustur.
Primorje EB: Križanec, Glavan, Car, Krapić 2, Pavlović, Frajman, Tiškivski, Brala 1, Vrlić, Barać 1, Beltrame, Bratić, Sušanj, Krizman 1. Trener: Roje.

Igrač više: Jadran HN 4/9, Primorje EB 2/11 Peterci: Jadran HN 1/1, Primorje EB 0/1

Dvoboj lidera prvenstva i momčadi s početka donjeg dijela prvenstvene ljestvice nije ponudio previše iznenađenja. Momčad iz Herceg Novog odmah je postavila svoju prepoznatljivu napadačku igru ne ostavivši previše prostora gostima iz Rijeke. Presudan trenutak utakmice zbio se u trećoj ćetvrtini pri rezultatu 8:4 u korist domaće momčadi, kada Miloš Šćepanović brani peterac Ivanu Brali te dodatno utire put prema pobjedi svoje momčadi.

"Ne iskoristivši taj penal sve je krenulo još gore po nas i na kraju smno izgubili razlikom koja možda i nije realna", izjavio je nakon utakmice gostujući trener Zoran Roje. U domaćoj ekipi najviše se istakao Ivović sa šest pogodaka, dok je u gostujućih mizernih pet pogodaka jedini Krapić uspio ugraditi dva.