Prekinut niz Pistonsa, Bostonu novi poraz

Branimir Korać • četvrtak, 08.01.2009.

Niz od sedam uzastopnih pobjeda Detroit Pistonsa prekinut je noćas u Oregonu. Portland ih je svladao u tijesnoj završnici, a novi poraz upisali su i Celticsi koji su šesti poraz u zadnjih osam susreta upisali protiv Houston Rocketsa...

Raptorsi su bez trojice startera Calderona, Moona i O'Neala uspješno odradili gostovanje u Washingtonu. U ranoj fazi utakmice su se odvojili, a zatim bez većih problema održavali prednost te na kraju lakše nego rezultat pokazuje slavili 99:93. Roko Ukić s klupe je igrao 13 minuta i ubacio šest poena (2/5 iz igre) uz skok i asistenciju. Prvo ime kod Raptorsa bio je Andrea Bargnani koji je imao sjajnu šutersku večeri ubacio je 25 poena (8/9 iz igre), a 15 poena i sedam skokova dodao je Anthony Parker. Kod Wizardsa 32 poena uz sedam skokova upisao je Antawn Jamison, a 15 poena uz šest skokova i šest asistencija Caron Butler.

Cavsi s Lakersima dijele prvo mjesto u ligi, a u stilu najbolje momčadi odigrali su protiv slabašnih Bobcatsa. Slavili su 111:81 riješivši posao vrlo brzo nakon čega su uloge preuzeli oni koji inače manje igraju. LeBron James u prvom poluvremenu skupio je 18 poena, odigrao nešto malo u drugom poluvremenu te otišao na odmor na klupu. Susret je završio s 21 poenom čime je ionako bio prvi strijelac Cavsa, a slijedio ga je po učinku Mo Williams s 15 poena i šest asistencija. Kod Bobcatsa 15 poena ubacio je Raymond Felton, a 14 Gerald Wallace.

Orlando je u Atlanti odigrao tri sjajne četvrtine i stvorio visokih plus 21. Kada je trebalo dovršiti posao, šut ih je iznevjerio i Hawksi su umalo napravili veliki preokret. Ipak, ključno polaganje Mikea Bibbyja koje je moglo dovesti Hawkse na minus dva, nije ušlo i Orlando je slavio. Dwight Howard bio je na visini zadatka s 23 poena i 19 skokova, Hedo Turkoglu dodao je 20 poena, osam asistencija i sedam skokova, a Rashard Lewis 20 poena. Kod Hawksa 21 poen i devet skokova upisao je Josh Smith, 17 poena i devet asistencija Mike Bibby, a 13 skokova imao je Al Horford.

I bez Tracyja McGradyja Rocketsi su u gostima svladali Boston Celticse. Ključni čovjek bio je do ove sezone prolaznik u ligi Von Wafer koji je u petorku upao upravo umjesto T-Maca, a njegova trica osigurala je Rocketsima pobjedu. Celticsima je ovo već šesti poraz u zadnjih osam susreta i ovaj negativan niz uzeo im je titulu najbolje momčadi dosadašnjeg dijela sezone. Yao Ming s 26 poena i osam skokova bio je prvo ime kod Rocketsa, Aaron Brooks dodao je 19 poena, Ron Artest 17, a Von Wafer 12. Kod Celticsa Paul Pierce ubacio je 26 poena uz pet skokova, a 18 poena i osam skokova dodao je Kevin Garnett.

Hornetsi su upisali težak poraz na gostovanju u Salt Lake Cityju. Nakon što je Utah zaostajala u prvoj četvrtini, pokrenula je "uragan" u drugoj četvrtini i vrlo brzo došla do visoke prednosti. U nastavku susreta Jazzeri nisu posustajali, nastavili su seriju i na kraju slavili s vrlo visokih 116:90. Paul Millsap ubacio je 27 poena uz 14 skokova i pet asistencija, a Mehmet Okur 20 poena uz sedam skokova. Kod Hornetsa Chris Paul već poslovično prvo ime s 26 poena i sedam asistencija, a David West dodao je 13 poena i šest skokova.

Indiana je u gostima iznenadila Sunse svladavši ih 113:110. Pacersi su se pomalo specijalizirali za one najjače te su tako upisali još jednu pobjedu. Sunsima je ponovno nedostajao Shaquille O'Neal, ali nisu imali toliki problem pod košem koliki im je problem predstavljalo branjenje sve boljeg Dannyja Grangera. Granger je u ovom trenutku među najboljim braničima lige, a to je potvrdio i protiv Sunsa ubacivši 37 poena uz šest asistencija i pet skokova. Slijedio ga je Mike Dunleavy s 14 poena. Kod Sunsa 23 poena uz 11 skokova upisao je Amare Stoudamire, 16 poena i deset skokova Jason Richardson te 14 skokova Louis Amundson koji je dobio priliku nakon što je Robin Lopez ekspresno ušao u probleme s osobnim pogreškama.

Prva utakmica bez Carmela Anthonyja protekla je dobro po Nuggetse. Miamiju nisu pomogli raspoloženi Dwyane Wade i Shawn Marion, Nuggetsi su bili bolji protivnik i na kraju su slavili. Wade je susret završio s 31 poenom, a Marion s 25 poena i 13 skokova, ali značajnije podrške suigrača nije bilo. Kod Nuggetsa su najbolji posao odradili Chauncey Billups koji je ubacio 21 poen uz šest asistencija, Linas Kleiza koji je dodao 21 poen i sedam skokova te J.R. Smith koji je također ubacio 21 poen.

8.9 sekundi prije kraja susreta Travis Outlaw uzeo je loptu i u šutu u padu ubacio za vodstvo Portlanda protiv Detroita 84:83. Pistonsima je ostalo dovoljno vremena za završni napad, ali dobra obrana Blazersa i promašen šut Iversona donijeli su pobjedu Portlandu. Detroit je ovim porazom prekinuo niz od sedam uzastopnih pobjeda. LaMarcus Aldridge predvodio je Blazerse s 26 poena i šest skokova, a deset poena i deset asistencija upisao je Steve Blake. Kod Pistonsa 26 poena i osam skokova imao je Tayshaun Prince, 14 poena i sedam asistencija Allen Iverson, a 13 skokova Antonio McDyess.

Lakersi su na gostovanju dugo lomili otpor Golden State da bi na kraju u posljednjoj četvrtini ipak napravili razliku i upisali pobjedu 114:106. Ulogu ključnog čovjeka Lakersa u ovom susretu preuzeo je Pau Gasol koji je ubacio 33 poena uz 18 skokova, 21 poen te po pet skokova i asistencija imao je Kobe Bryant, a 18 poena i 11 skokova Andrew Bynum. Kod Warriorsa 25 poena i devet asistencija upisao je Jamal Crawford, a 12 poena, 17 skokova i osam asistencija Andris Biedrins.