Marin Vuković • utorak, 13.01.2009.

Pogotkom Nike Kranjčara u sudačkoj nadoknadi utakmice protiv Bristol Cityja, Portsmouth se nakon dosta muke plasirao u četvrto kolo FA kupa.

Usprkos još jednom neuvjerljivom nastupu Portsmouth je zahvaljujući pogocima Petera Croucha i Nike Kranjčara izborio pobjedu nad Bristol Cityjem i osigurao plasman u četvrto kolo FA kupa te tako ostao u igri za obranu naslova osvojenog 2008. godine. Bila je to ponovljena utakmica, budući da je prije deset dana na Fratton Parku ogled istih suparnika završen neodlučenim ishodom.

Naš reprezentativac bio je među najboljim pojedincima u ne tako blistavoj utakmici Portsmoutha, koji je krajem prvog dijela došao do vodstva, ali zatim veći dio drugog poluvremena proveo u podređenom položaju. Sedam minuta prije odmora mrežu Bristola pogodio je Crouch na dodavanje Armanda Traorea.

U nastavku utakmice domaćin je krenuo po izjednačujući pogodak i duže periode vremena uspijevao držati kontrolu nad utakmicom, ali niti jednom nisu uspjeli proći posljednju prepreku, vratara Davida Jamesa. S druge strane vrlo je raspoložen bio Peter Crouch koji je u nekoliko navrata mogao riješiti utakmicu i prije samoga kraja.

U sudačkoj nadoknadi utakmice Portsmouth je iskoristio otvorenu igru Bristola i u kontranapadu koji je uslijedio Nadir Belhadj je uposlio Kranjčara, a naš reprezentativac pogodio za konačnih 2:0 i potvrdu prolaza u četvrto kolo.

Domaćin je već u sljedećoj minuti imao priliku ublažiti poraz, no udarac Nickyja Maynarda s bijele točke obranio je nesavladivi James. Mornare u četvrtom kolu čeka sraz sa Swanseajem na domaćem travnjaku Fratton Parka.

"Tijekom cijele utakmice bili smo favoriti za pobjedu. Bristol City je imao dobrih razdoblja, ali mi smo stalno prijetili iz kontranapada i zaslužili smo proći dalje", izjavio je nakon utakmice Peter Crouch.

"Pokazali smo večeras da stojimo u potpunosti iza našeg menadžera. Svi želimo raditi za njega i ostvariti dobre rezultate, a najveći dokaz tome je da smo u sljedećem kolu", dodao je.

Četvrto kolo izborio je i fenjeraš Premier lige West Bromwich Albion, koji je na gostovanju slavio protiv trećeligaša Peterborougha. Goste je u vodstvo doveo Jay Simpson u svojoj drugoj utakmici nakon dolaska na posudbu iz Arsenala. Na konačnih 2:0 povisio je Paul Robinson.

U sljedećem kolu igrat će i Millwall koji je pogotkom Whitbreada četiri minute prije kraja ostvario pobjedu od 3:2, nakon dosta preokreta u vrlo uzbudljivoj utakmici protiv Crewe Alexandre.

Jedan od kandidata za Premiership iduće sezone Sheffield United upisao je visoku pobjedu na gostovanju kod Leyton Orienta. Uvjerljivih 4:1 bilo je dovoljno za sljedeći krug, u kojem će ugostiti Charlton koji je pak bio bolji od Norwicha.