Roma 2:0 Sampdoria
Sampdoria

Zvijer podiže Romu

Ivana Spahija • četvrtak, 15.01.2009.

U zaostalom susretu devetog kola Serie A Roma je na svom Olimpicu došla do pobjede nad Sampdorijom. Iako se obje momčadi nalaze u problemima, Vukovi su zahvaljujući raspoloženom Baptisti uzeli i više nego vrijedna tri boda...

Zbog kiše koja je u listopadu prošle godine natopila travnjak na rimskom Olimpicu, nakon samo devet minuta igre prekinut je dvoboj Rome i Sampdorije, koji je svoj rasplet dobio gotovo tri mjeseca kasnije. Roma je goste iz Genove dočekala bez nekoliko ključnih igrača, ozlijeđenog kapetana Francesca Tottija te kartoniranih Mexesa i Vučinića, ali Vukovi su ipak pronašli način za svladati neugodnu momčad Sampdorije i rezultatom 2:0 upisali nova tri boda na svoj konto.

Junak ovog dvoboja je raspoloženi Julio Baptista, Brazilac znakovitog nadimka La Bestia, odnosno Zvijer, koji je s dva pogotka presudio Blucerchiatima na Olimpicu. Sam početak susreta pripao je gostima, Cassano je udarcem u 14. minuti dobro zagrijao domaćeg vratara Arthura, a dvije minute kasnije vratar Rome je dobro reagirao i na pokušaj Zieglera. Roma se ipak brzo pribrala i nakon uvodnih nesigurnosti došla do vodstva. Igrala se 21. minuta, Baptista je udarcem s desne strane matirao Castellazzija za vodstvo domaćina od 1:0. Sampdoria je do izjednačenja mogla doći u 42. minuti, ali je pokušaj Delvecchija završio pokraj gola.

Roma je i početkom drugog dijela nastavila opsjedati gostujuću obranu i taj im se trud isplatio u 53. minuti. Baptista je nakon slaloma između dvojice braniča Sampdorije lako pronašao put do mreže Castellazzija i Vukovima donio vodstvo od 2:0. Domaćini su do trećeg pogotka mogli doći u 73. minuti, ali je slobodan udarac De Rossija odlično obranio Castellazzi. Rimljani su tako susret priveli kraju s konačnih 2:0 i nova tri boda koja ih stavljaju na (za njih) visoko osmo mjesto na ljestvici.