Modrić asistirao, Defoe spasio bod

Marin Vuković • nedjelja, 18.01.2009.

Ogled hrvatskih reprezentativaca na White Hart Laneu završen je podjelom bodova, ishod je to koji će daleko više odgovarati igračima Portsmoutha koji su u nekoliko navrata svoju mrežu sačuvali samo zahvaljujući sreći i Davidu Jamesu.

Sva tri hrvatska reprezentativca istrčali su na travnjak White Hart Lanea u srazu Tottenhama i Portsmoutha, utakmici u kojoj su obje momčadi imale gotovo jednak imperativ pobjede. Naime, Portsmouth je u London doputovao s čak četiri poraza zaredom, dok je Tottenham sinoć ponovno pao na posljednje mjesto Premiershipa.

Pobjedu na kraju nisu odnijeli ni jedni ni drugi, bodovi su podijeljeni, a nakon utakmice više će žaliti Spursi jer su propustili pregršt prilika, previše da bi mogli do pobjede. Luka Modrić i Vedran Ćorluka bili su vrlo rastrčani i raspoloženi za igru, a Modrić je upisao i asistenciju. S druge strane jedan od boljih pojedinaca u dresu Pompeya bio je i Niko Kranjčar, no nije imao izrazitih prilika.

Vrlo visoki tempo obilježio je prvih 45 minuta u kojima su obje momčadi mogle do vodećeg pogotka, ali se velika većina opasnih situacija odvijala pred vratima još jednom sjajnog Davida Jamesa. Engleski reprezentativni vratar do ludila je dovodio igrače Tottenhama zaustavljajući redom sve pokušaje domaćih nogometaša.

Sjajne prilike kod domaćina promašili su Jermain Defoe i Aaron Lennon, dok je s druge strane najizgledniju priliku za Mornare promašio David Nugent. Dvije minute prije odmora izbio je sam pred Heurelha Gomesa koji sjajnom reakcijom zaustavlja njegov udarac.

Spomenimo kako su već u prvom poluvremenu Spursi ostali bez dvojice igrača: u 29. minuti s travnjaka je iznesen Roman Pavljučenko nakon prekršaja Davisa, a pred odlazak na odmor iz igre je morao i Ledley King.

S ništa manje žestine nije se krenulo niti u drugo poluvrijeme, u kojem smo nakon 13 minuta igre vidjeli i prvi pogodak. Maestralnom je obranom James još jednom spasio svoja vrata, a u kontranapadu koji je uslijedio lopta je došla do Nugenta, koji snažnim udarcem pogađa kut Gomesova gola.

Spursi su svim snagama krenuli po izjednačenje i 20 minuta prije kraja do njega i došli. Modrić je kratkim dodavanjem pronašao Defoea, koji s ruba kaznenog prostora bombom para mrežu Jamesa. Čudotvorac na vratima Portsmoutha ovaj put nije mogao ništa protiv svog donedavnog suigrača.

Do kraja utakmice Spursi su mogli u više navrata doći do pobjedničkog pogotka, a milijunpostotnu priliku propustio je Darren Bent, koji je sa samo par metara potpuno neometan glavom pucao pored vratnice. Ovim bodom Tottenham se zahvaljujući boljoj gol razlici popeo izvan zone ispadanja.

West Ham je u prvoj nedjeljnoj utakmici na svom Upton Parku svladao Fulham s 3:1, što je prvi poraz londonske momčadi od studenog prošle godine. Domaći su došli u vodstvo golom Davida di Michelea već u sedmoj minuti, a nakon pola sata igre sjajnim udarcem s 30-ak metara izjednačio je Paul Konchesky.

U 60. minuti u šesnaestercu Fulhama srušen je Carlton Cole, a udarac s bijele točke u vodstvo West Hama pretvara Mark Noble. Konačnih 3:1 postavlja Cole 14 minuta prije kraja.