Vodeni sportovi

Jug bez bodova

Marko Kljaić • ponedjeljak, 19.01.2009.

Nakon što su u četvrtom kolu poražene u Splitu od Bure, Jugašice su u petom kolu upisale i peti poraz. Ovaj puta su u domaćem bazenu morale čestitati igračicama Primorja. Delfin je podijelio bodove s Viktorijom na domaćem terenu. Derbi kola odigran je u Zagrebu. Bura je velikim preokretom došla do boda kod vodeće Mladosti...

Odličan susret su u Zagrebu odigrale trenutno vodeća ekipa prvenstva, Mladost i aktualne prvakinje, Bura. U prve dvije četvrtine Mladostašice su stvorile veliku prednost. U prvoj dionici bilo je 4:0, a u drugoj 2:1. Činilo se da će to biti lagana pobjeda za domaće. No, Splićanke su odlično zaigrale u obrani i do kraja susreta su zaključale svoja vrata. Bura je bila uspješna i u napadu i s pet pogodaka uspjele doći do neriješenog rezultata.

Vaterpolistice Juga ove sezone su i dalje jedina ekipa bez bodova. U petom kolu su u Dubrovniku poražene od riječke ekipe Primorja. Jugašice su dobile prvu četvrtinu 3:1, ali su nakon toga pale u igri. U sljedeće dvije četvrtine su Riječanke postigle devet, a primile pet pogodaka i na taj način preokrenule susret u svoju korist. Do kraja su gošće sačuvale prednost i došle do treće pobjede.

Delfin je u petom kolu došao do trećeg boda u ovom prvenstvu. U goste su stigle gošće iz Šibenika. Viktoria ove sezone igra nešto slabije nego prošle, a to su još jednom pokazale i u ovom kolu. Delfinu je ovo prvi bod nakon prvog kola i pobjede nad Jugom. Viktoria je drugi puta remizirala u ovom prvenstvu.

Prvenstvo Hrvatske za žene, 5. kolo: Mladost - Bura 6:6 (4:0, 2:1, 0:4, 0:1); Jug - Primorje 10:12 (3:1, 2:5, 3:4; 2:2); Delfin - Viktoria 8:8.