Bibby i Okur za važne pobjede

Branimir Korać • srijeda, 21.01.2009.

Svega četiri susreta igrana su noćas u NBA ligi. Najviše uzbuđenja bilo je u Chicagu i Salt Lake Cityju gdje su Hawksi i Jazzeri uz mirnoću u završnici Bibbyja i Okura otišli do vrijednih pobjeda...

Mike Bibby odigrao je odličnu završnicu susreta u Chicagu te odveo Hawkse do gostujuće pobjede. U posljednjih pet minuta sam je ubacio devet poena, povukao je u ključnoj seriji 7:0 s pet poena koja je odvela Hawkse na 100:94. Susret je završio s 31 poenom, šest asistencija i pet ukradenih lopti dok je Josh Smith dodao 17 poena i 14 skokova. Kod domaćina 21 poen ubacio je Ben Gordon, 12 poena, deset skokova i pet asistencija dodao je Luol Deng, a 11 skokova Joakim Noah.

Spursi su s lakoćom nadigrali Indianu i svladali ju 99:81. Pacersi i dalje pokazuju nekonstantnost te su tako odigrali nakon dobrih igara protiv Pistonsa, Raptorsa i Hornetsa odradili lošu utakmicu protiv Spursa. Sve je riješeno vrlo brzo, Spursi su pobjegli na nedostižnu prednost te je posljednja četvrtina trenerima poslužila za isprobavanje rezervnih snaga. Spurse su predvodili Tim Duncan s 27 poena i deset skokova te Manu Ginobili s 26 poena i osam skokova. Kod Pacersa Danny Granger ubacio je 17 poena, Mike Dunleavy 15 dok je Troy Murphy dodao deset skokova.

Bibby prejak za Bullse

Slična situacija dogodila se i u dvoboju Nuggetsa i Kingsa. Kingsi su također bili u velikom zaostatku uoči posljednje četvrtine i nisu se mogli oduprijeti odličnom Denveru. Imali su Kingsi dobar ulazak u utakmicu, no do poluvremena već se sve okrenulo na stranu Nuggetsa te je susret riješen uoči posljednje četvrtine. Prvo ime susreta bio je Linas Kleiza koji je s 27 poena i šest skokova predvodio Denver, a pratili su ga Chauncey Billups s 22 poena i osam asistencija, Nene Hilario s 13 poena i 12 skokova te Anthony Carter s deset asistencija. Kod Kingsa 25 poena ubacio je Kevin Martin, a 18 poena uz 11 skokova Jason Thompson.

Nešto neizvjesnije bilo je u Salt Lake Cityju gdje je Utah svladao Minnesotu 112:107. Wolvesi su u završnici susreta uspjeli smanjiti zaostatak na svega poen, ali Mehmet Okur s dvije trice odveo je Jazzere u mirne vode i do pobjede. Paul Millsapa bio je prvo ime susreta s 28 poena i 15 skokova, 22 je dodao Okur, a 17 poena uz 11 asistencija Deron Williams. Kod gostiju 25 poena uz osam skokova ubacio je Al Jefferson, a 19 poena i pet skokova dodao je Ryan Gomes.