Numancia izdržala jedno poluvrijeme

Borna Rupnik • subota, 24.01.2009.

Numancia je na Camp Nou držala nulu gotovo 50 minuta, no kada je Messi otključao gostujuća vrata, spasa više nije bilo. Osasuna je zadala težak udarac Villarrealovim ambicijama zvanim Liga prvaka i odnijela kući iznimno vrijedan bod...

Villarreal je ponovno kiksao na svom terenu. U susretu u kojem su prema prikazanom mogli i morali osvojiti sva tri boda, u vodstvo ga je doveo Giuseppe Rossi u 28. minuti. Mladog je Talijana u šesnaestercu pronašao Santi Cazorla, a Rossi je loptu primirio prsima, okrenuo čuvara i pogodio suprotni kut vratara Roberta.

Izjednačujući pogodak ide na dušu francuskog braniča Pascala Cygana, koji je pri pokušaju izbijanja iz vlastitog peterca promašio loptu i servirao je Dadyju, koji nije mogao ne zabiti za 1:1. Tijekom posljednjih pola sata obje su momčadi imale priliku za uhvatiti puni plijen, no rezultat se više nije mijenjao.

Nenadmašna momčad Josepa Guardiole na poluvremenu se možda i zabrinula za konačni ishod utakmice, jer je na semaforu Camp Noua pisalo 0:0, no sve je dileme riješio najbolji nogometaš svijeta, Lionel Messi, samo par minuta nakon izlaska iz svlačionice.

Drugi je pogodak u mreži vratara Juana Pabla postao tek pitanje vremena, a na njega se čekalo četiri minute. Da je incident s ovotjednog treninga prošlost potvrdio je Kamerunac Samuel Eto'o. Krešićevoj Numanciji tračak nade donio je pogodak Barkera iz 61. minute za 2:1, no samo deset minuta kasnije Thierry Henry vraća stvari na svoje mjesto i ponovno odvodi Barcelonu na dva gola viška.

Pobjedu je u 76. minuti potvrdio argentinski velemajstor s brojem deset na leđima, a zbog drugog žutog kartona kraj utakmice na terenu nije dočekao Palacios Chocarro.

Barcelona u ovom trenutku ima 15 bodova prednosti nad drugoplasiranom Sevillom, Villarreal je peti s 34 boda, Numanciji je 20 bodova i dalje dostatno za 17. poziciju, dok je Osasuna začelje barem do sutra predala Recreativu.