Cedevita zapela u Brodu

Branimir Korać • ponedjeljak, 26.01.2009.

12. kolo A-1 lige donijelo je zanimljivi dvoboj u Slavonskom Brodu gdje je gostovala vodeća Cedevita i upisala poraz od motiviranog domaćina koji je uzeo važne bodove u borbi za Ligu za prvaka...

U derbiju 12. kola A-1 lige Cedevita je upisala poraz na gostovanju u Slavonskom Brodu. Svjetlost je slavila 84:73 nanijevši tako tek drugi ovosezonski poraz momčadi Cedevite. Tijekom posljednje četvrtine domaćin je imao i 16 poena viška i pobjeda niti u jednom trenutku nije došla pod znak pitanja. Kod Svjetlosti najbolji su bili Nenad Delić s 27 poena i devet skokova te Domagoj Norac s 12 poena, 11 asistencija i sedam skokova. Kod Cedevite Marlon Garnett ubacio je 17 poena, a Franko Kaštropil 14 poena uz deset skokova.

Očekivanu pobjedu upisao je Šibenik na gostovanju u Trogiru 100:84. Odlični gosti s lakoćom su kontrolirali rezultat svih 40 minuta te su novom pobjedom učvrstili drugu poziciju na ljestvici. Ivan Mimica ubacio je 28 poena, 21 poen, šest asistencija i pet skokova dodao je Luka Petković, a 14 poena i 13 skokova Miro Bilan. Kod domaćina Franjo Bubalo ubacio je 17 poena uz sedam asistencija, a Toni Bizaca dodao je 16 poena.

Važnu pobjedu u borbi za Ligu za prvaka ostvario je Borik. U Jazinama je svladana Dubrava 75:67. Domaćin je posve zasluženo slavio i lakše nego što to konačni rezultat govori obzirom da su gosti u samoj završnici susreta uspjeli ublažiti poraz. Kod Borika prva imena bili su Marino Jurjević s 19 poena i Marino Šarlija sa 17 poena i 13 skokova. Kod gostiju Filip Krušlin ubacio je 12 poena, a Igor Marić 11.

Dramatično je bilo u Rijeci gdje je Dubrovnik svladao domaći Kvarner s tijesnih 103:101. Kvarner je u završnici imao bodove u ruci, međutim ispustio ih je. U posljednjoj minuti vodili su 101:99 i imali dva napada koja nisu iskoristili, to je kaznio Mario Radić koji tricom donosi vodstvo gostima. Grbešić nakon toga promašuje polaganje, Karač ubacuje jedno bacanje, a Mance ne ubacuje tricu za pobjedu. Kod gostiju prva imena bili su Maurice Prejean s 32 poena i šest skokova te Aleksandar Šćepanović s 19 poena. Kod Kvarnera Marijan Mance ubacio je 31 poen (pet trica) uz pet asistencija, a Jurica Spahija dodao je 15 poena i 14 skokova.

Zabok je domaćim porazom od Alkara 82:74 preuzeo posljednju poziciju na ljestvici. Gosti su tijekom cijelog susreta bili bolji protivnik, uoči posljednje četvrtine imali i plus 18, no na kraju se domaćin približio na svega pet poena zaostatka, ipak nedovoljno za nešto više od "pristojnog" poraza. Kod Alkara prva imena bili su Igor Sumić s 23 poena i sedam asistencija te Tomislav Ramljak s 21 poenom i 11 skokova. Kod domaćina Ive Ivanov ubacio je 16 poena uz deset skokova, a Robert Lež 13 poena.