Athletic Bilbao utišao Gijon

Borna Rupnik • srijeda, 28.01.2009.

Poznati su prvi polufinalisti španjolskog nogometnog kupa. Mallorca je u Sevilli sačuvala minimalnu prednost iz prve utakmice, dok je Athletic iz Bilbaa preokrenuo rezultat u Gijonu i ostavio Sporting kratkih rukava...

Pogodak Alhassanea Keite iz prvog susreta pokazao se dostatnim za prolaz Mallorce u polufinale Kupa kralja. Na stadionu Manuel Ruiz de Lopera mreže se večeras nisu tresle, čime je produbljena kriza momčadi Paca Chaparra, a on sam se nalazi pod velikim pritiskom. Ne pomakne li uskoro svoj sastav daleko iznad zone ispadanja, neće dočekati kraj sezone na klupi Betisa.

Bez pogodaka igrali su i Sporting i Athletic u prvoj utakmici, a gledatelji u Gijonu skočili su na noge već u prvoj minuti, kada je udarcem s ruba kaznenog prostora po njih ugodan rasplet najavio Carmelo.

Međutim, Baski su bili aktivniji i bolji, a svoj su trud naplatili tri minute prije odmora, kada je na 1:1 poravnao Igor Gabilondo, poslavši lob preko vratara Sergija Sancheza. Konačnih 2:1 za Athletic postavio je Lopez u 51. minuti. Iskoristio je grešku Sportingove obrane, koja je u nedjelju od Getafea primila pet pogodaka, i glavom zapečatio Sportingov opraštaj od kupa.

Mate Bilić odigrao je svih 90 minuta za domaćine.