Cibalia preokrenula vodstvo Šibenika

Ivana Jurica • četvrtak, 29.01.2009.

I dok je u Šibeniku tema dana dolazak Brdarića na Šubićevac, u Medulinu se privode kraju bazične pripreme pod paskom trenera Kalinića. Odrađena je još jedna pripremna utakmica, četvrta otkako su Modri 19. siječnja stigli u Medulin. Protivnik je bila Cibalia, a nakon uvjerljivog šibenskog vodstva na poluvremenu (2:0) pobjeda je ipak pripala Vinkovčanima (3:2)...

Šibenik – Cibalia 2:3 (2:0)

Medulin, igralište SC

Sudac: Pačić – Ližnjan

Strijelci: Zec 19', Kovač 45' – Vidović 54', Babić 62', Kujundžija 80' – 11 m

Šibenik: Blažević, Kwedi, Raič, Bonacin, Spahija, Kovač, Ademi, A. Bulat, Gović, Zec, Rodić. Drugo poluvrijeme: Blažević, Zoričić, Karadža, Radeljić, Hunjadi, I. Bulat, Roglić, Husmani, Jakoliš, Šubić, Ivičić (još su igrali: Slavica, Vrcić). Trener: Ivica Kalinić.

Cibalia: Antolović, Radotić, Duvnjak, Leutar, Medvid, Mazalović, Milardović, Čuljak, Lukačević, Malčić, Baraban. Drugo poluvrijeme: Burcsa, Jurić, Mešić, Matić, Kiš, Andričević, Babić, Kujundžija, Husić, Džafić, Vidović (još su igrali: Šimunac, Grgić, Kolarić, Kelić, Pulić). Trener: Stanko Mršić.

Poraz od Cibalije ujedno je i prvi poraz Kalinićeve momčad na ovozimskim pripremama. Nakon pobjede nad Primorjem iz Slovenije (1:0), uslijedila su dva remija, protiv švicarskog drugoligaša Gossaua (2:2) i Napretka iz Kruševca (0:0).

Dok su Modri protiv Mršićeva sastava igrali u najjačem sastavu rezultat je bio uvjerljivo na njihovoj strani, u nastavku kad je Kalinić u potpunosti promijenio postavu Vinkovčani su preokrenuli rezultat.

Šibenčane je u vodstvo doveo Ermin Zec u 19. minuti utakmice kad je neobranjivo pogodio u same rašlje Antolovićeva gola. Bugojanski napadač bio je iznimno raspoložen za igru, a potvrda tome je i asistencija za pogodak Joška Kovača u posljednjoj minuti prvog poluvremena.

U nastavku Kalinić je na teren izveo novu postavu, kao uostalom i Mršić. Tu su se bolje snašli Vinkovčani koji su prvo smanjili na 2:1 golom Vidovića u 54. minuti, a za izjednačenje pogodio je Babić osam minuta kasnije. Za trijumf momaka s Bosuta pobrinuo se Luka Kujundžija deset minuta prije kraja utakmice s bijele točke.

Posljednji protivnik Šibeniku na medulinskim pripremama je Čukarički. Susret se igra danas (četvrtak), a u petak nakon treninga i ručka predviđen je povratak u Šibenik.