Tottenhamu poraz nakon trilera u Boltonu

Marin Vuković • subota, 31.01.2009.

Pravu dramu vidjeli su gledatelji na Reebok stadionu, gdje je Tottenham više od sat vremena visio "na konopcima", potom se u samo dvije minute vratio u utakmicu, samo da bi je četiri minute prije kraja ponovno izgubio. Još je jednom razočarao i Arsenal, koji nije uspio probiti bedem West Hama, dok porazi Portsmoutha više nisu nikakva novost, već pravilo.

Ako je sjajno izdanje u prošlom kolu ponudilo dokaz kako Tottenham može igrati jako dobro, onda je današnji ogled s Boltonom krunski dokaz kako je pred Harryjem Redknappom još puno mukotrpnog posla. Spursi su ponovno pokazali karakter i vratili se u već izgubljenu utakmicu, ali su na kraju ipak poraženi zbog slabosti koje ih prate tijekom cijele sezone.

Dvojica hrvatskih reprezentativaca u dresu Spursa svoje će nastupe htjeti što prije zaboraviti. Luka Modrić je na terenu proveo tek 45 minuta i ovaj put nije bio ni sjena igrača koji je prije nekoliko dana uspješno dirigirao Redknappovim orkestrom. Vedran Ćorluka je pak u svojoj uobičajenoj ulozi pokazao dosta nesigurnosti, a u 67. minuti zamijenjen je puno ofenzivnijim Pascalom Chimbondom.

Niti Bolton nije odigrao besprijekornu utakmicu, daleko od toga, ali je bez problema zaustavljao mlake i gotovo nepostojeće pokušaje gostiju te strpljivo čekao svoju priliku iz prekida, što je specijalnost momčadi Garyja Megsona, a velika boljka obrane Tottenhama.

Potvrdu toga dobili smo u 31. minuti, kada je Mark Davies iz slobodnog udarca ubacio oštru loptu u srce kaznenog prostora, gdje ju je dočekao Sebastian Puygrenier i minimalnim je dodirom skrenuo pored nemoćnog Cudicinija. Ništa bolju reakciju obrane gostiju nismo vidjeli niti u 64. minuti kada je Kevin Davies povisio na, činilo se, nedostižnih 2:0.

Tada su, međutim, na scenu stupile Redknappove zamjene Pascal Chimbonda i Darren Bent. Upravo njihova suradnja iznjedrila je dva pogotka u 73. i 75. minuti i Tottenham se ponovno vratio u utakmicu, ali je tri minute prije kraja po treći put kapitulirao. Novi ubačaj u šesnaesterac i novi pogodak Daviesa ostavili su bodove, ipak zasluženo, u rukama domaćina.

Novo razočaranje svojim su navijačima priredili nogometaši Arsenala, koji su na Emiratesu s West Hamom odigrali 0:0. Topnici u svom standardnom izdanju, uz veliku premoć u posjedu lopte, nisu uspjeli svladati Roberta Greena, a tako niti smanjiti zaostatak za četvrtoplasiranom Aston Villom, koja je identičnim rezultatom završila svoj ogled s Wiganom.

Pitanje je koliko će dugo na klupi Portsmoutha ostati Tony Adams, čija momčad iz kola u kolo tone sve dublje. Danas su na Craven Cottageu upisali šesti poraz u posljednjih sedam utakmica, a od kraja studenog prošle godine ne znaju za pobjedu. Fulham je golovima Johnsona i dvaput Nevlanda došao do visokih 3:0, a tek u završnici utakmice za utjehu je pogodio Nugent.

Hull City je uspio prekinuti niz od čak šest poraza, ali je i dalje bez pobjede još od početka prosinca prošle godine. Gostovanje West Bromwich Albiona trebala je biti prilika za poboljšanje bodovnog salda, ali su travnjak KC stadiona sretniji napustili gosti. Hull je dvaput vodio, ali su se gosti dvaput vraćali u utakmicu te je susret završen rezultatom 2:2.

Manchester City možda želi postati dijelom europske nogometne elite, no zasad mu ne uspijeva ostati niti u gornjoj polovici engleskog Premiershipa. Usprkos činjenici da su zbog isključenja Roryja Delapa više od 50 minuta igrali s igračem više, poraženi su od Stoke Cityja zahvaljujući pogotku Jamesa Beattieja s kraja prvog poluvremena.