Premiership, 24. kolo, 01.02.2009, 14:30 h
Sunderland

Tyne-Wear derbi ostao bez pobjednika

Marin Vuković • nedjelja, 01.02.2009.

Lokalni derbi sjeveroistočnog dijela Engleske između Newcastlea i Sunderlanda, dva grada koje dijeli tek desetak kilometara, završen je podjelom bodova, što je ishod kojim neće biti zadovoljna ni jedna ni druga momčad.

Obje momčadi nalaze se u prilično neugodnoj situaciji i daleko su od osiguranja prvoligaškog statusa, pa je konačnih 1:1 tek utješan rezultat za dvije ekipe kojima su pobjede u ovakvim utakmicama više nego potrebne.

Kao i većina Tyne-Wear derbija, i ovaj je u potpunosti ispunio očekivanja navijača i ljubitelja nogometa. Sjajna igra s obje strane, pregršt prilika i dva postignuta gola začinili su iznimno dinamičan ogled susjeda i ljutih lokalnih rivala.

Gosti su došli do vodstva u 33. minuti pogotkom Djibrila Cissea, koji je izbjegao domaću ofsajd zamku i iz drugog pokušaja uspio svladati vratara Newcastlea Stevea Harpera. Harper je, naime, zauzeo mjesto između vratnica umjesto Shaya Givena, koji se nalazi na liječničkom pregledu u Manchester Cityju i na pragu je transfera u taj klub.

Newcastle je izjednačio u 68. minuti iz jedanaesterca kojeg je uspješno izveo Shola Ameobi, a prethodno skrivio Steed Malbranque prekršajem nad Stevenom Taylorom.