Nantesu bodovi vani, Klasniću mrvice

Maja Giljanović • subota, 31.01.2009.

Hrvatskog reprezentativca Ivana Klasnića trener Nantesa Elie Baup neugodno je iznenadio ostavivši ga večeras na gostovanju u Le Mansu na klupi za rezerve sve do 82. minute. Dario Šimić i Nikola Pokrivač su naprotiv odigrali svih 90 minuta u trijumfu Monaca protiv Grenoblea...

U prvim poluvremenima 22. kola na šest su utakmica pala samo tri gola i to sva tri u Le Havreu. Nakon što ga je u 2. minuti spasila prečka (Dia), "fenjeraš" je poveo u 12. minuti golom Alassanea samo da bi gosti najprije poravnali preko Fereta u 16., a potom i preokrenuli u 31. minuti golom Brisona.

Mreže su drugdje u prvih 45 minuta mirovale što ne čudi za primjerice duele kvalitetom izjednačenih momčadi Monaca i Grenoblea ili Le Mansa i Nantesa, ali 0:0 nakon prvog dijela nije rezultat koji bi zadovoljavao ambicije kako igrača tako i navijača PSG-a na Parku prinčeva.

Parižani su ugostili Caen u pokušaju da u 2009. zabilježe i petu pobjedu u svim natjecanjima nakon dvije u Kupu protiv Montluçona i Ajaccija te po jedne u Liga-kupu protiv Lensa i ligi protiv Sochauxa. Otkada su se, naime, Francuzi vratili s novogodišnjih praznika, Le Guenovi su igrači poklekli samo protiv Bordeauxa (4:0) prije 20 dana.

Guillaume Hoarau je ubrzo nakon povratka momčadi iz svlačionica otklonio nervozu navijača. 24-godišnjak je Caenu presudio i u prvom dijelu sezone, a gol u 49. minuti ovdje na Parku prinčeva mu je 13. u sezoni.

Pobjedu na utakmici koja će ostati zabilježena kao posljednja koju je u loži u statusu predsjednika odgledao Charles Villeneueve potvrdio je u 48. minuti Luyindula, a Parižane je primakla vodećem Lyonu na tri, a drugoplasiranom Bordeauxu na samo dva boda.

U drugom je dijelu proradio i Nantes u kojem je hrvatski reprezentativac kojeg, međutim, izbornik Slaven Bilić nije pozvao za sljedeće okupljanja - Ivan Klasnić će, naime, propustiti prijateljsku utakmicu u Rumunjskoj - susret započeo na klupi te umjesto Srbina Đorđevića ušao u 82. minuti.

Pobjedu Kanarincima, donijeli su Poulard u 53. i Da Rocha u 66. minuti, a Le Mans koji je i petu prvenstvenu utakmicu zaredom bez pobjede - četvrti su, pak, put izgubili - može žaliti za stativom Coutadeura u 29. minuti.

Za razliku od Baupa, Ricardo je obojicu naših koja su na Louisu II konkurirala za sastav - Jerko Leko je još uvijek ozlijeđen - uvrstio među prvih 11 Monaca.

Kneževi su tako s našima Darijem Šimićem i Nikolom Pokrivačem, koji su odigrali svih 90 minuta, slavili protiv Grenoblea svoju prvu pobjedu nakon tri poraza i dvaju remija. Tri boda kojima su poskočili za tri mjesta u 67. minuti im je osigurao Licata.

A kako je Valenciennes golom Pujola u 77. minuti pobijedio Nicu mreže se u konačnici nisu zatresle samo na utakmici između Auxerrea i Lorienta.

Fernandezovi igrači za pobjedu ne znaju još od 15. studenog (Sochaux), a s večeras osvojenim samo bodom ostaju na nezavidnom 16. mjestu sa samo dva boda više od Valenciennesa koji bi da Le Championnat okonča u ovom trenutku ispao u Ligue 2.

Što se, pak, utakmice između Le Havrea i Nancyja tiče, Alassane je za pomalo prežaljene domaćine izjednačio u drugoj minuti sudačke nadoknade samo da bi N'Guemo u doslovce posljednjoj sekundi Correinoj momčadi, nakon što je ušao niti 20 sekunda ranije, ipak donio sva tri boda kojima se ASNL probio u gornji dio tablice.