Bordeaux preuzeo vodstvo

Maja Giljanović • nedjelja, 01.02.2009.

Prekinuta im je serija od pet pobjeda zaredom što se Le Championnata tiče, ali i remijem protiv Lillea Bordeaux je dohvatio prvo mjesto na tablici na barem četiri sata dok ne okonča veliki Derby du Rhone između svrgnutog lidera Lyona i Saint-Etiennea...

Žirondinci su u Le Championnatu - u međuvremenu su, pak, u Ligi prvaka izgubili od Rome i u Kupu ispali od Saint-Etiennea - neporaženi još od sredine studenog i gostovanja na Gerlandu protiv Lyona (2:1) nakon kojeg su nanizali pet pobjeda (Nantes, PSG, Monaco, Le Mans, Valenciennes) i dva remija.

Treću nulu nakon 1:1 protiv Rennesa i 0:0 Sochauxa upisali su večeras na svom Chaban-Delmasu protiv krajnje nezgodnog Lillea.

Gusti u čijim redovima ni ovog puta trener Garcia ni na klupi nije pronašao mjesta za nekadašnjeg Zagrebaša Marka Marića i sami su u vrhunskoj formi. LOSC je, naime, kombinirano u svim natjecanjima slavio pet utakmica zaredom, a neporažen još od 9. studenog za Bordeauxom na ljestvici zaostaje šest bodova s tim da ima utakmicu manje koju zbog zaleđenog travnjaka nije odigrao protiv Le Mansa.

Bordeaux je sjajno otvorio utakmicu najprije 100%-tnom šansom Cavenaghija koji se, međutim, u 10. minuti sam ispred Malickog spetljao, a potom i vodećim golom Belliona u 15. minuti.

Lille s druge strane izjednačuje u 48. golom Obraniaka, a niti 10 minuta kasnije preokret potpisuje Rami - ispostavilo se kratkotrajni jer u 60. minuti za 2:2 svoj šesti gol sezone zabija izvrsni Gourcuff.

U drugoj utakmici Gillotov je Sochaux u jedva regularnim uvjetima snijegom zametenog Bonala zalutalim metkom Mevluta Erdinga u 24. minuti - 21-godišnjem Turčinu ovo je sedmi gol sezone - zaustavio Marseille.

Olympique je prema Richertu pucao iz svih pozicija (17 udaraca), ali izostanci i Konea i Ben Arfe i Nianga - Gerets je u špicu ubacio još nedovoljno uigrane Brandaa i Wiltorda - pokazali su se ključnima.

Sochaux se ovom pobjedom kojoj se iskreno malo tko usudio nadati izdigao poviše Valenciennesa i Saint-Etiennea, dok je Marseille ostao na četiri boda zaostatka za vodećima - Bordeauxu i Lyonu - poravnatima na 42 boda.