Vodeni sportovi

Vodeći Jadran slavio u Crnici

Ivana Jurica • subota, 31.01.2009.

Vodeća momčad lige, Jadran CKB iz Herceg Novog, trijumfalno je završila neugodno gostovanje u Crnici. Crnogorci su slavili s 9:7 u utakmici koju je obilježila iznimno loša realizacija igrača više domaćih vaterpolista...

Šibenik NCP – Jadran CKB 7:9 (0:2, 3:2, 2:3, 2:2)

Šibenik, bazen u Crnici, 350 gledatelja

Šibenik NCP: Moses (7 obrana), Šutalo 1, Maškarić, B. Letica 2, Brlečić 2, Škorić 1, Španja, Brkić, Sutić, S. Letica, Vuleta, Samodol 1, Jukić, Vlahović, trener: Ivica Tucak

Jadran CKB: Ščepanović (11 obrana), Sekulić, Graham, Elez, Vukčević 1, Radović 1, Jelača 1, Gojković 2, Ivović 2(1), Pejaković, Premuž, Smith 2, Perčinić, Klikovac, trener: Zoran Mustur

Igrač više: Šibenik NCP 4/14, Jadran CKB 5/9

Peterci: Šibenik NCP -, Jadran CKB 1/1

Tri osobne pogreške: Španja 30.

Suci: Vlaho Radičević (Dubrovnik) i Boris Margeta (Kranj)

Susret je pogotkom otvorio kapetan gostiju Vladimir Gojković: lobom s lijeve strane prevario je domaćeg vratara Mosesa. Prvih osam minuta utakmice obilježilo je dosta udaraca koji su završili na okviru gola i s jedne i s druge strane. Na 2:0 momčad Zorana Mustura povisila je pogotkom Aleksandra Ivovića, prvog strijelca lige, iz peterca.

Tek u 12. minuti Šibenčani su prvi put zatresli mrežu odličnog Ščepanovića: uspjelo je to Josipu Šutalu. Ali već u idućem napadu, gosti su iskoristili igrača više (isključen B. Letica), Jessie Smith pogodio je za 1:3. Domaćini odgovaraju preko centra Škorića za smanjenje na 2:3, no, do kraja prvog poluvremena Crnogorci postižu još jedan pogodak s igračem više, strijelac Nikola Vukčević. Prvu realizaciju igrača više momčad Ivice Tucka dočekala je tek u posljednjoj minuti druge četvrtine: isključen je Elez, a Šutalo je brzo uposlio Brlečića koji trese mrežu za 3:4.

Početak nastavka obilježila je odlična obrana domaćeg vratara Mosesa: on je, naime, obranio čisti zicer u kontri Kevinu Grahamu, Kanađaninu u dresu Jadrana. Ali nije to obeshrabrilo gosti koji su pogocima Jelače (prošlosezonskog igrača Šibenika) i Radovića opet došli do dva pogotka prednosti (3:6). Domaći nakon toga postižu pogodak preko B. Letice, Smith uzvraća vrlo brzo, a za 5:7 uoči posljednjih osam minuta pogađa Nikola Samodol.

S nova dva pogotka početkom zadnje četvrtine (Ivović, Gojković) gosti su došli na prag pobjede. Ali Šibenčani se nisu predali: B. Letica i Brlečić bili su precizni s igračem manje i dvije i pol minute prije kraja susreta doveli su svoju momčad na minus dva (7:9). Crnogorci su svoj napad poslije toga propustili realizirati, odnosno Moses je obranio, a na drugoj strani Šibenik NCP imao je priliku za potpuni povratak u utakmicu, ali udarac kapetana Brkića otišao je za malo pored gola, kao i nešto kasnije udarac Borisa Letice koji je zaustavila stativa.

Crnogorci su tako upisali novu pobjedu, a Šibenčani se okreću subotnjoj "utakmici godine", kako ju je okarakterizirao trener Tucak, gostovanju talijanske Brescie u Crnici.