Juventus ponovno kiksao

Ivana Spahija • subota, 31.01.2009.

Nogometaši Stare dame ponovno su priredili iznenađenje u susretu 22. kola Serie A. Juventus je u golijadi na Olimpijskom stadionu u Torinu poražen od Cagliarija i time upisao drugi negativni rezultat zaredom. Drugi susret dana donio je podjelu bodova između Napolija i Udinesea...

Nakon iznenađujućeg poraza od Udinesea (2:1) na gostovanju u Udinama u susretu prošlog kola, nogometaši Juventusa niti u ovom kolu nisu uspjeli doći do boda. Dojučerašnji autsajderi iz Cagliarija šokirali su Staru damu na domaćem terenu i rezultatom 3:2 uzeli nova tri boda za uspon u gornji dio ljestvice. Prava rijetkost ovog susreta je ta da je Cagliari nakon 41 godinu uspio doći do pobjede nad Juventusom. Naš Dario Knežević zbog ozljede i dalje ne konkurira za sastav Stare dame.

Novi poraz priličan je hladan tuš za Juventus, torinska momčad je ovim kiksom ostala na šest bodova zaostatka za Interom, a ukoliko crno-plavi dođu do pobjede nad Torinom, Stara dama će se zamrznuti na -9. I ne samo to, pobjeda Milana nad Lazijem donosi Rossonerima bod više od Juventusa te se situacija na vrhu itekako komplicira.

Utakmicu su odlično otvorili gosti sa Sardinije, koji su poveli u 16. minuti zahvaljujući pogotku Biondinija. Na odgovor Juventusa čekalo se svega 15 minuta, tada je Sissoko lijepim pogotkom glavom uspio zatresti mrežu Marchettija i poravnati rezultat na 1:1. Do kraja prvog dijela domaćini su uspjeli preokrenuti rezultat i doći u vodstvo. Igrala se 38. minuta kada je Nedved iskoristio pogrešku Cagliarijeva braniča Contija i pospremio loptu u mrežu.

Ipak, niti vodstvo torinskog velikana nije zaustavilo goste sa Sardinije u lovu na barem bod iz ovog dvoboja. U 53. minuti susreta Buffon je ponovno morao vaditi loptu iz mreže, a Jeda je nakon asistencije Cossua poravnao rezultat na 2:2. Konačan šok za domaćine dogodio se u 78. minuti, Matri je odigrao dupli pas s Lazzarijem i matirao Buffona za konačnih 3:2 i sva tri boda Cagliariju koja ga stavljaju na visoko sedmo mjesto na ljestvici.

U drugom dvoboju dana Napoli i Udinese podijelili su bodove u susretu koji je završio rezultatom 2:2. Nezadovoljniji ishodom mogu biti domaćini koji su prokockali vodstvo od 2:0, a sva četiri pogotka postignuta su već u prvom poluvremenu. Napoli je poveo preko Lavezzija u 24. minuti, a samo tri minute kasnije Hamsik je glavom pronašao put do mreže Handanovića i domaćinima donio prednost od 2:0.

U 32. minuti dosuđen je jedanaesterac za goste iz Udina, a Di Natale je bio precizan izvođač najstrože kazne i smanjio vodstvo Napolija na 2:1. Konačan rasplet susret je dobio u 45. minuti kada je Quagliarella matirao Navarra za konačnih 2:2 i podjelu bodova koja Napoli ostavlja na sedmom, a Udinese na 12. mjestu.