Raul dostigao velikog Di Stefana!

Tomislav Pacak • nedjelja, 01.02.2009.

Realova pobjeda protiv Numancije u 21. kolu Primere sigurno će najduže ostati zapamćena po dostignuću kapetana Raula - sjajni je napadač, naime, pogotkom u 48. minuti došao do brojke od 307 golova u karijeri za Real iz Madrida čime je dostigao legendarnog Alfreda Di Stefana...

Raul je zaista već sada postao legenda Reala, a među brojnim pobjedama u karijeri ovu protiv Numancije sigurno će dugo pamtiti - ne postaje se, naime, svaki dan najbolji strijelac jednog od najvećih svjetskih klubova.

Da Raulu dan bude slađi, pobrinuo se i ostatak ekipe koji je svladao Numanciju i tako upisao šestu uzastopnu pobjedu. Real, je, istina, još uvijek daleko od Barcelone, ali je konačno pod Ramosom pronašao formu kakva priliči tom klubu.

Vezane vijesti

Osim Raula, koji je u 48. minuti zabio nakon što je vratar obranio udarac Higuina, za Realovih 2:0 zabio je i Arjen Robben, potvrdivši sjajnim prodorom isto takvu formu. Real je završnicu odigrao bez isključenog Gaga, ali Numancia u tih desetak minuta nije uspjela ugroziti Realovo i Raulovo slavlje.

Uzbudljivu i otvorenu utakmicu odigrali su na San Memesu Athletic i Malaga, a nakon dva preokreta slavili su domaći nogometaši. Albert Luque je iz blizine već u trećoj minuti utišao domaće navijače, a uz malo više preciznosti Malaga je mogla i povećati svoje vodstvo u prvom dijelu. Kazna je stigla u 38. minuti zahvaljujući lijepom udarcu Yestea s ruba šesnesterca.

Ipak, Malaga opet dolazi u vodstvo u drugom dijelu, ovoga puta sjajno je skočio Lolo na ubačaj Dude, ali opet gosti nisu znali zadržati prednost. U 71. minuti Llorente vraća Athletic u egal, da bi četiri minute prije kraja Susaeta lijepim udarcem glavom nakon ubačaja Tuquera zabio za tri boda baskijske momčadi.