AZ puta deset

Vedran Babić • srijeda, 04.02.2009.

Kao što se iz naslova može primijetiti, AZ je ostvario desetu uzastopnu pobjedu u prvenstvu. U 21. kolu vodeća momčad lige je s 1:0 porazila Rodu i nastavila svoje sve nestvarnije serije. U ostale četiri utakmice gosti su ukupno postigli tek jedan pogodak, a Twente je pobjedom preskočio Ajax na drugoj poziciji...

Iz tjedna u tjedan izvještavamo o superiornosti AZ-a i lakoćom kojom momčad Louisa van Gaala preskače sve prepreke. Večerašnja predstava i nije bila najuvjerljivija, ali tri boda se pišu i prednost ispred glavnih konkurenata je ponovno komfornih devet bodova. Ovoga puta AZ-ov spasitelj bio je najbolji strijelac lige Mounir El Hamdaoui, koji je svojim 17. pogotkom u 76. minuti odlučio susret protiv Rode.

Nogometašima iz Alkmaara ovo je 17. prvenstvena pobjeda, s kojom nastavljaju svoj čudesni niz od deset pobjeda, kao i 939 minuta bez primljenog gola, što je apsolutni rekord kluba.

Twente je u prošlome kolu propustio prvu priliku za preuzimanje drugoga mjesta, ali je večeras na "popravnom" s visokih 4:1 ispratio NAC i s 44 boda ima dva više od Ajaxa. Arnautovic, Wisgerhof, Elia i Denneboom su zabili za domaćina, dok je jedini gostujući strijelac bio Fouad Idabdelhay.

Feyenoord je u dvoboju susjeda na ljestvici pogotkom Diega Biseswara u prvome dijelu bio bolji od 14. na ljestvici Sparte, a hat trick Cedrica van der Guna odveo je Utrecht do pobjede 3:0 nad pretposljednjim De Graafschapom.

U posljednjem susretu večeri Groningen je na svom travnjaku nadigrao NEC s 2:0 i pretekao petoplasirani PSV, koji će sutra u Eindhovenu protiv Den Haaga zaključiti 21. kolo.