Korak unatrag Milana

Ivana Spahija • subota, 07.02.2009.

Prva dva susreta 23. kola Serie A donijela su dvoboje dvaju gradskih rivala s momčadima sa samog dna ljestvice. Dok je vodeći Inter rutinski odradio gostovanje u Lecceu, gdje je domaćina počastio s tri pogotka, Milan je na svom San Siru doživio blagi neuspjeh u remiju s Regginom i time napravio korak unatrag u utrci za Scudettom...

Nakon neuspjeha i remija s Torinom u prošlom kolu (1:1), nogometaši Intera nisu dopustili iznenađenje te su protiv drugog fenjeraša Leccea odigrali na visokoj razini i s pobjedom od uvjerljivih 3:0 zapečatili prvo mjesto na ljestvici. Izabranici Josea Mourinha nisu se kockali u dvoboju s momčadi Leccea te su potpunu dominaciju u susretu okrunili s tri pogotka i najavili povratak stare forme.

Mrežu domaćina načeo je Zlatan Ibrahimović već u 12. minuti. Napadač crno-plavih je na rubu prostora dobro primio loptu od Cambiassa te matirao Benussija za vodstvo Intera od 1:0 i svoj 14. pogodak u 22 odigrana susreta. Najveću priliku za izjednačenje nogometaši Leccea propustili su u 19. minuti kada je Julio Cesar odlično reagirao na dobar pokušaj Stendarda.

U drugom dijelu nastavio se pritisak Intera na domaću obranu, crno-plavi su u 57. minuti mogli udvostručiti vodstvo, ali je Maicon gađao nekoliko centimetara pokraj gola. Trud se Interu ipak isplatio, i to u 71. minuti susreta. Santon je ubacio, a Figo glavom pospremio loptu u mrežu Leccea za vodstvo gostiju od 2:0. Deset minuta kasnije utakmica je potpuno riješena, Stanković je također glavom pronašao put do vrata domaćina i postavio rezultat na konačnih 3:0 i uvjerljivu pobjedu Intera.

Crno-plavi lakše dišu na samom vrhu, a ponovno im u prilog idu raspleti susreta najvećih rivala. Milan u ovom kolu nije uspio doći do sva tri boda i zadržati priključak za Interom, a Rossonerima je na San Siru presudila Reggina, posljednja momčad lige, koja je remijem s rezultatom 1:1 uspjela uzeti bod Milanu i time dodatno zakomplicirati situaciju na ljestvici. Milan se nalazi na drugom mjestu, ali sa čak osam bodova zaostatka za gradskim rivalom.

Nakon prilično lošeg početka s obje strane, sredinom prvog poluvremena probudili su se domaćini, a goste iz Reggio Calabrije u dva je navrata spasio vratar Campagnolo odbivši izgledne prilike Pata i Ambrosinija u 19. minuti. Unatoč pritisku Milana, na San Siru je iznenađujuće povela momčad Reggine. Igrala se 31. minuta i Di Gennaro je udarcem s ruba prostora matirao Abbiatija za vodstvo gostiju od 1:0. Ronaldinho je u 40. minuti odlično prošao trojicu braniča Reggine, ali je njegov udarac završio pokraj gola.

Drugo poluvrijeme donijelo je očekivano veći pritisak Milana, iako se crveno-crni nisu iskazali s previše prilika za promjenu rezultata. Domaćini su ipak pronašli put do mreže Reggine, i to u 67. minuti, kada je Kaka s bijele točke Milanu donio izjednačenje, prethodno je dosuđen prekršaj Krajcika nad Patom u prostoru gostiju.

U čak šest minuta sudačke nadoknade sijevnule su dvije prilike za vodstvo s obje strane, prvo je volej Pata završio iznad vratnice gola Reggine, a potom je Corradi u 95. minuti propustio priliku potpuno šokirati Milan i odnijeti sva tri boda u Reggio Calabriju. Susret je tako završio podjelom bodova s kojom su ipak puno sretniji nogometaši Reggine, dok Milan sa strepnjom očekuje dvoboj Catanije i Juventusa i eventualni gubitak drugog mjesta u slučaju pobjede Stare dame.